Jak zwykle co roku amatorzy biegania po górach powinni zarezerwować w swoich kalendarzach przed ostatni weekend czerwca (20-21.06.2015r.), kiedy po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego rozegrany zostanie już po raz drugi Bieg Wierchami. Ubiegłoroczna, premierowa edycja tego biegu zgromadziła na starcie blisko 160 osób co przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów, którzy w tym roku.

CZERWcowy ŁIKKend BIEGowy w RYTrze!

CZERWcowy ŁIKKend BIEGowy w RYTrze!

Na starcie spodziewają się co najmniej zdwojonej liczby biegaczek i biegaczy. Wzorem poprzedniego roku rywalizacja w Biegu Wierchami będzie się odbywać na dystansach S- ok. 11km na który wyznaczono limit uczestników w wysokości 150 osób. Co ważne z opłaty startowej zwolnieni zostaną wszyscy posiadacze aktualnej, ważnej legitymacji szkolnej, a więc Młodzieży przybywajcie! Dystanse M - ok. 30 km z maksymalną liczbą uczestników 200 osób oraz na dystansie L – ok. 50 km, gdzie maksymalnie może wystartować 150 osób, a po które z roku na rok sięga coraz większa liczba runnersów przeznaczone są tylko dla osób, które ukończyły 18 wiosenek. Dla ultra łowców promocji warto też dodać, że do końca stycznia obowiązuje promocyjna opłata startowa dla osób, które zdecydują się na dystans 50 km – 60zł lub 15 euro.

Wszystkie te biegi odbędą się w sobotę by już w na drugi dzień w niedzielę ducha sportowej rywalizacji przenieść na międzynarodową trasę znanego z doskonałej atmosfery X Visegrad Maratonu, który w tym roku obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to warto dodać, że w tym roku odbędzie ostatnia edycja tego maratonu. Maratonowi towarzyszyć będzie klasyczna sztafeta maratońska Organizatorzy także dla maratonu i sztafety w świąteczno - noworocznym prezencie zdecydowali o ustaleniu promocyjnej opłaty startowej do końca stycznia 2015r. – 50zł lub 12 euro dla maratonu i 120zł lub 30 euro dla sztafety. Organizator przewidział też dla uczestników biegów możliwość darmowych noclegów.

A więc umówcie się kto biegnie w sobotę, a kto w niedzielę, pakujcie się do auta i wio do Rytra… w sądeckie.

link do strony organizatora : http://www.visegradmaraton.info
link do zapisów : http://zapisy.ultimasport.pl//44

Do zobaczenia na starcie!

Łukasz Mikulski