Producenci

Górskie marki łączą siły - Yeti staje się częścią Nordiska

Górskie marki łączą siły - Yeti staje się częścią Nordiska

Po 15 latach ścisłej współpracy marki Yeti i Nordisk łączą siły i stają się jedną. Nordisk to duńska marka, która słynie zarówno z ultralekkiego kompaktowego sprzętu trekkingowego, jak i zestawów glampingowych . Yeti z kolei specjalizuje się w produkcji puchowych, lekkich a przy okazji niezmiernie ciepłych kurtek i śpiworów .

Czytaj więcej...

Technologie firmy ALFA – Podeszwy

Technologie ALFA – Podeszwy

Najważniejszą częścią buta są podeszwy. To, w jakiej technologii i z jakich materiałów jest wykonana, jeszcze szczególnie istotne w przypadku butów profesjonalnego użytku – górskich, sportowych czy choćby myśliwskich. A takie produkuje znakomita i uznana firma ALFA , której buty można nabyć w Sklepie Górskim

Czytaj więcej...

Firma Andrea Sampaoli Creazioni

Firma Andrea Sampaoli Creazioni

To, że ktoś chodzi po górach, uprawia wspinaczkę i jest miłośnikiem aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, nie znaczy absolutnie, że automatycznie rezygnuje on z bycia modnie ubranym i noszenia eleganckiej biżuterii.

Czytaj więcej...

Technologia butów ALFA - Cholewki

Technologia butów ALFA - Cholewki

ALFA to najwyższej jakości buty górskie, trekkingowe czy myśliwskie, muszą spełniać szereg specjalnych wymogów. Jedną z nich jest jakość cholewki, a także dopasowanie jej systemu do przeznaczenia. To zapewnia firma ALFA, której produkty można nabyć w Sklepie Górskim

Czytaj więcej...

Firma Deuter

Firma Deuter

Deuter to niemiecka firma produkująca plecaki, śpiwory i inny sprzęt biwakowy. Klienci cenią sobie profesjonalizm firmy, niezawodność jej produktów, innowacyjność rozwiązań, w tym szczególnie system nośny plecaków oraz ergonomię i praktyczność.

Czytaj więcej...

Od ponad wieku robią doskonałe rękawice dla podróżników i sportowców

Od ponad wieku robią doskonałe rękawice dla podróżników i turystów

Góry lasy, bezdroża przyciągają szczególnie jesienią i zimą, wczesną wiosną. W tych porach roku żadna wyprawa nie może się odbyć bez zaopatrzenia się w dobrej jakości, sprawdzone rękawice. Takie oferują forma z ponad stuletnią tradycją – ESKA Gloves

Czytaj więcej...

Trimm

Trimm

To czeska firma sprzętu i odzieży outdoorowej, a także wszystkiego tego, co wiąże się z życiem w namiocie i na biwaku. Powstała ona w 2000 r. Dość szybko stała się znaczącą marką na rynku wśród miłośników wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. I chodzi tu nie tylko o wytrawnych górskich turystów, wspinaczy, podróżników czy obieżyświatów, ale również miłośników długich, miejskich spacerów albo tych którzy lubią wiejskie życie na łonie natury.

Czytaj więcej...

Bergans zachęca: Podpisz petycję ws. pór roku w UNESCO!

Bergans zachęca: Podpisz petycję ws. pór roku w UNESCO!

Czy w młodości czułeś, że zima była dłuższa? A może to tylko nostalgia? W rzeczywistości twoje uczucia są prawidłowe. Zima staje się coraz krótsza i mamy coraz mniej śniegu, a lato staje się dłuższe, z większym ulewnym deszczem, suszą i pożarami. Dlatego m.in. firma Bergans of Norway chce walczyć o wpisanie pór roku na liste UNESCO.

Czytaj więcej...

Technologie firmy ALFA - wkładki, sznurowanie i kostki

Technologie firmy ALFA - wkładki, sznurowanie i kostki

Firma Alfa, której buty można dostać w Sklepie Górskim  dba nie tylko o zastosowanie nowatorskich i specjalistycznych technik przy produkcji cholewek  i podeszw  . Dla norweskiego producenta ważne jest też udoskonalenie innych aspektów swoich produktów tak, by jak najlepiej służyły miłośnikom górskich - i nie tylko górskich - wędrówek.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29147018

';