11 sierpnia Chudy Wawrzyniec startuje z dodatkowym dystansem

Kategoria: Biegi górskie / Polska

11 sierpnia warto pokierować biegowe kroki w Beskid Żywiecki, gdzie czeka na Was kultowy już Chudy Wawrzyniec. Zjednał on sobie serca biegaczy niespotykaną wcześniej na innych biegowych imprezach formułą trasy. Uczestnicy mogą do ostatniej chwili zdecydować czy pobiec całą długość czy zakończyć rywalizację wcześniej. Tym punktem ostatecznym jest Wielka Rycerzowa, na której można skorzystać z czterech możliwości- zejść z trasy lub podjąć się kontynuacji na 50 km lub 80 km. Tylko 80 km?

Dla nieusatysfakcjonowanych wyzwaniem organizatorzy służą pomocą. W tym roku została utworzona trasa na 100 km z limitem 16 h.

Chudy Wawrzyniec

Chudy Wawrzyniec jest biegiem, na którym można uzyskać punkty kwalifikacyjne na UMTB. Trasa 80+ daje 2 punkty (4 nowe), a 50+ pozwala uzyskać 1 punkt (czyli 3 nowe).

Na formule trasy wyjątkowość Wawrzyńca się nie kończy. Przy mecie uczestnik nie dostanie medalu. 10 zł, które zostałoby przeznaczone na tę nagrodę zostanie przekazane na lokalną organizacje non-profit. Jesteśmy przekonani, że nie ostudzi do Waszego zapału do wzięcia udziału w imprezie, a wręcz zmotywuje do rejestracji.

A może Wasz pies marzy o zostaniu ultrasem..., fot. Piotr DymusA może Wasz pies marzy o zostaniu ultrasem..., fot. Piotr Dymus

Biegiem towarzyszącym jest Mała Rycerzowa. Jest to krótszy bieg o dystansie półmaratońskim. Start biegu zaczyna się wraz ze startem Chudego Wawrzyńca.

Zapisy TUTAJ ! Zanim jednak zaczniecie wypełniać formularz zgłoszeniowy, warto przejść na główną stronę i “przeciągnąć Chudego”

Poniżej szczegółowe profile wszystkich tras Chudego Wawrzyńca oraz Małej Rycerzowej:

Mała RycerzowaMała Rycerzowa

Chudy Wawrzyniec 50 +Chudy Wawrzyniec 50 +

Chudy Wawrzyniec 80 +Chudy Wawrzyniec 80 +

Chudy Wawrzyniec 100 +Chudy Wawrzyniec 100 +

Izabela Janaszek

Źródło:
Oficjalna Strona Chudego Wawrzyńca

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28417997
  
  ';