Radków czeka na najwytrwalszych, czyli Garmin Ultra Race (13-15.09.) po raz trzeci w Górach Stołowych!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Amatorom górskiej rywalizacji od kilku lat wrzesień kojarzy się z radkowską edycją cyklu Garmin Ultra Race, czyli imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych imprez ultra w Polsce. Wrzesień w Górach Stołowych to czas niezwykły, również ze względu na sportową rywalizację w ramach GUR Radków.

Tegoroczna odsłona Garmin Ultra Race w Radkowie będzie już trzecią z kolei, tym samym w ciągu minionych dwóch edycji przez szlaki Parku Narodowego Gór Stołowych przewinęło się ponad 3 tysiące ultrasów. W tym sezonie impreza odbędzie się w terminie 13-15 września, a na listach startowych widnieją już nazwiska ponad 1200 ultrasów! Zawodnicy spotkają się nad brzegiem Zalewu Radkowskiego, aby kolejny raz zmierzyć się z Górami Stołowym. Od ubiegłego roku, kiedy to do programu został dodany najdłuższy dystans – 81 km, impreza trwa 3 dni i prawdziwym świętem ultra.

2807radkow
fot. Jacek Deneka

W ramach Garmin Ultra Race Radków do wyboru będą cztery dystanse – 81 km (piątek – 13.09.), 53 km (sobota 14.09. w Radkowie spotkają się biegacze i triathloniści biorący udział w Garmin Triminator Radków) oraz na zakończenie zmagań dwa najkrótsze dystanse 24 km i 9 km, które zostaną rozegrane w niedzielę (15.09.). Najwytrwalsi będą mogli podjąć wyzwanie i wziąć udział w GUR-skiej trzydniowej etapówce zwanej Challange 158K. Na prawdziwych Królów i Królowe GUR czeka piątkowa przeprawa na dystansie 81 km, sobotnia przygoda z 53-ką i niedzielne wybieganie z 24-ką. Nagrodą dla każdego z finisherów Challange 158K będzie nazwisko wyryte na Skale Sławy – blisko 7 tonowej bryle lokalnego piaskowca, która stoi już nad Zalewem!

 

2807radkow 1
fot. Jacek Deneka

Garmin Ultra Race Radków to nie tylko zacięta, sportowa rywalizacja na każdym z dystansów, ale również niesamowicie piękne, klimatyczne i epickie miejsca na trasach poprowadzonych przez owiane tajemniczością i jedyne w swoim rodzaju Góry Stołowe. Zawodnicy, którzy zameldują się w Kotlinie Kłodzkiej przebiegać będą między innymi przez kojące chłodem okolice wodospadu Pośny, monstrualne Skalne Grzyby, okolice najwyższego szczytu Gór Stołowych - Szczelińca Wielkiego i popularnych Błędnych Skał. Trasy dystansów GUR 24, GUR 53 oraz GUR 81 zostały wytyczone również po stronie Republiki Czeskiej. Szczególnie atrakcyjny jest ostatni fragment GUR 81, kiedy zawodnicy pokonują skalne labirynty w Broumovskich Stenach.

2807radkow 2
fot. Jacek Deneka

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race Radków 2019 trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl

Źródło:
mat.pras. Labosport

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10103
  • Odsłon artykułów: 28099942
  
  ';