Andrzej Bargiel chce zjechać z K2 na nartach!

Kategoria: Narciarstwo / Skialpinizm

22 czerwca Andrzej Bargiel wyruszył pod K2. Jego celem jest drugi pod względem wysokości szczyt na świecie K2 (8611 m n.p.m), a dokładniej jak najszybsze wejście na szczyt, a następnie zjechanie z niego na nartach.

fot. https://www.facebook.com/Jedrek.Bargiel/fot. https://www.facebook.com/Jedrek.Bargiel/

Andrzej planuje zdobyć górę Polską Drogą, którą w lipcu 1986 roku wytyczyli Kukuczka i Piotrowski. Od tamtej pory droga ta nigdy nie została powtórzona. Bargiel po wejściu na szczyt tą samą drogą planuje z niego zjechać na nartach. Jeżeli mu się uda będzie pierwszym narciarzem NA ŚWIECIE, który tego dokona. Wyprawa jest realizowana w ramach projektu Hic Sunt Leones.

Podczas wyprawy Andrzejowi będzie towarzyszyć ratownik TOPR-u Kuba Poburka oraz jego młodszy brat Bartek. Będzie z nimi także fotograf, który towarzyszy Bargielowi przy prawie każdej jego wyprawie Marcin Kin a także Szymon Rzankowski i operatorzy filmowi.

Na Okęciu 20 czerwca Andrzej spotkał się z ekipą, która w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego wybiera się na letnią wyprawę na K2, by przygotować się na zimowe wejście na szczyt. W skład ekspedycji na K2 wchodzi między innymi Janusz Gołąb oraz Dariusz Załuski, a kierownikiem wyprawy jest Jerzy Natkański. Himalaiści będą zdobywać K2 drogą Basków, nazywaną także drogą Cesena. Wszystko po to by przygotować się do ataku zimą.

Lato zapowiada się gorąco pod względem emocji związanych ze szczytem K2. Trzymamy mocno kciuki zarówno za Andrzeja i jego ekipę, jak i za wyprawę himalaistów. Będziemy Was informowali na bieżąco o działaniach Andrzeja!

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium podróży
www.obserwatoriumpodrozy.com

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9966
  • Odsłon artykułów: 27324851
  
  ';