W sobotę 12 października w Bytomiu rozegrane zostały zawody wspinaczkowe Pucharu Młodzików i Dzieci. Zawody były objęte patronatem Prezydenta Miasta Bytomia oraz Polskiego Związku Alpinizmu, a zorganizowane przez Skarpę — Centrum Sportu w Bytomiu we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Zawody odbywały się w następujących kategoriach wiekowych:

- młodzicy — roczniki 2000 i 2001,
- dzieci — roczniki 2002 i 2003,
- dzieci młodsze — roczniki od 2004.

Oprócz wychowanków Skarpy Bytom gościliśmy zawodników z klubów wspinaczkowych z całej Polski: AWF Katowice, CW Transformator, UKA Agama, UKA Warszawa, KW Jastrzębie, MKS Tarnovia, UKS K-2 oraz Skarpa Lublin. Miłym akcentem było pojawienie się uczniów z zaprzyjaźnionych Szkół: SP nr 3 i Gimnazjum nr 4 z Bytomia oraz SP nr 31 z Zabrza.

W zawodach wystartowało 46 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania dwie długie 13 metrowe drogi, zarówno w rundzie eliminacyjnej, jak i w rundzie finałowej rozgrywanej metodą pucharową. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna, dużą dawkę emocji dostarczyli nam najmłodsi zawodnicy: Tymoteusz Winiarski (lat 6) i Stanisław Sobański (lat 5), którzy dzięki swojej odwadze zmierzyli się z trudnościami dróg, jakie zostały przygotowane również dla starszych zawodników. Serdecznie gratulujemy odwagi!

Organizatorzy w ramach przerw przygotowali miłą niespodziankę dla wszystkich zawodników — mianowicie ogłosili dodatkową konkurencją „Najszybszy zawodnik”, gdzie można było zmierzyć się z rywalami z wszystkich kategorii. W ramach tej konkurencji najlepszy czas osiągnął Rafał Bąk pokonując 13 metrową drogę w 10,05 s. Drugie miejsce zajął Miłosz Bujak pokonawszy drogę w 10,66 s. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła 0,61 s! To się dopiero nazywa zacięta rywalizacja! Trzecie miejsce zdobył Olaf Malinowski z wynikiem 11,28 s.

Zwycięzcom zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a dla tych, którzy otarli się o podium Skarpa Bytom przewidziała upominki pocieszenia oraz dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcom gratulujemy oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, sędziom, trenerom oraz gościom za przybycie i zapraszamy na następne zawody.