W Chińskim Haiyang zawodów IFSC Climbing Worldcup mogliśmy podziwiać świetny występ naszej rodaczki Aleksandry Rudzińskiej, która zajęła w wyścigu drugie miejsce, po Alinie Gajdamakinie.

Zdobyte w Haiyang podium pozwoliło Oli uplasować się w klasyfikacji generalnej na 3 pozycji za Rosjankami Gajdamakiną i Julią Kapliną.

Reza Alipourshenazandifar i Stanislav Kokorin podczas  męskiego finału w Haiyang, fot: ifsc-climbing.org

Reza Alipourshenazandifar i Stanislav Kokorin podczas  męskiego finału w Haiyang, fot: ifsc-climbing.org

Natomiast wśród mężczyzn Marcin Dzieński uplasował się na 4 pozycji, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej również zajmuje 4 miejsce. Inni polacy wypadli nieco słabiej: Jędrzej Komosiński zajął 9. miejsce,a Łukasz Świrk zajał 15. pozycję. Zawody w Haiyang wgrał Irańczyk Reza Alipourshenazandifar.

Już w najbliższy weekend finałowe sprinty w Wujiang.

Wyniki finału w Haiyang, fot: ifsc-climbing.org

Pełne wyniki z ostatnich zawodów Pucharu Świata w Haiyang oraz klasyfikacja generalna na stronie IFSC