To, że ktoś chodzi po górach, uprawia wspinaczkę i jest miłośnikiem aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu,

nie znaczy absolutnie, że automatycznie rezygnuje on z bycia modnie ubranym i noszenia eleganckiej biżuterii.

Andrea Sampaoli Creazione jest jak sama nazwa wskazuje włoską firmą. Produkuje ona kolczyki, zawieszki, bransoletki i breloki. Charakterystyczne jest to, że produkty wykonywane są tu właściwie w całości ręcznie. Przedmioty te posiadają swoją duszę i są niepowtarzalne.

Sam Andrea Crazioni urodził się w Padwie (w 1943 r.). Jest synem włoskich złotników. Wielokrotnie wspomina się go jako prawdziwego pasjonata rękodzieła, który spędzał w swojej pracowni właściwie każdą chwilę od najmłodszych lat. Kojarzymy go również jako miłośnika starożytnej sztuki tworzenia oraz, człowieka obdarzonego niesamowitą kreatywnością.

Obok nauki rzemiosła (najpierw w rodzinnym Padwie, a potem w Wenecji) w Akademii Sztuk Pięknych, nigdy nie porzucił swojej górskiej pasji. Lodowce, alpejskie szczyty, tajemnicze ścieżki i zakątki, raki, liny oraz sprzęt narciarski zawsze stanowiły dla niego naturalny, niezwykle przyjazny i znajomy świat. Został również instruktorem wspinaczki skalnej. Sprzęt, którego Andrea używał w górach, stał się dla niego inspiracją do przekształcenia narzędzi w dzieła sztuki. To właśnie wtedy powstała jego pierwsza kolekcja, a w następnych latach ukazały się kolejne, które zawsze dotyczyły tematów ukochanych gór i wspinaczki.

Andrea mieszka i pracuje na pięknych i zielonych terenach. Chodzi o wzgórza Colli Euganei otoczone skalistymi ścianami. W takich właśnie okolicznościach, jak kiedyś jego ojciec z ogromną pasją i intensywnością włada narzędziami modelując niesamowite kreacje.

W naszym górskim sklepie z powodzeniem zakupić można produkty tej firmy. Znajdziemy tu m.in. zawieszki, bransoletki, breloczki, a nawet kolczyki. Być może nie są to rzeczy super tanie, (ktoś z boku powie pewnie, że to „wydumka” i nikomu niepotrzebna „zachcianka”). Mamy jednak pewność, że dostajemy super ładne, wysokiej jakości wyroby i zapewne nosząc je nawet „w domu, na nizinach” dawać nam będą wiele ciekawych uniesień i pięknych myśli oraz wspomnień.

Oficjalna strona firmy:

https://sampaolicreazioni.it/index.php

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).