Gdyby tak postawić na kurtkę całoroczną...

Kurtkę, która dawałaby nam komfort przez 365 dni w roku w każdych warunkach atmosferycznych. Wielu z nas kupuje kurtkę z membraną Gore-tex, a zimą ubiera dodatkowy polar. Inni znowu mają ich kilka rodzajów, z myślą że to co uniwersalne jest gorsze. Y by Nordisk godzi te dwie różne opcje i daje nam coś więcej… kurtkę Y by Nordisk Nao. Przyjrzyjmy się jej z bliska.
Jest to kurtka puchowa/membranowa 3w1. Składa się z dwóch warstw: kurtki puchowej i kurtki membranowej. Zewnętrzną i wewnętrzną kurtkę można odłączyć lub nosić dwie jednocześnie. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania się do zmieniających się warunków atmosferycznych i pór roku. Kurtka Nao idealnie harmonizuje z użytkownikiem, dzięki czemu złącza są niewidoczne. Kurtka puchowa jest wypełniona europejskim, certyfikowanym puchem Crystal Down Dry. (O puchu Crystal Down pisaliśmy tutaj). Powlekana materiałem DWR, który pozwala zachować komfort termiczny w każdych warunkach.

Kurtka membranowa to dwuwarstwowy materiał z recyklingu. Membrana XD Tech zapewnia wodoodporność i oddychalność. Zamek w tej kurtce jest dwukierunkowy, a kaptur regulowany.

W obu warstwach mamy regulowane mankiety oraz dół kurtki. Obydwie kurtki mają boczne kieszenie. Co ważne waga kurtki Nao to zaledwie 895 gram przy rozmiarze M. Warto skorzystać z promocyjnej ceny, jaką daje w tym momencie Sklep Górski. Kurtkę 3w1 Y by Nordisk Nao można kupić za 1639,20 zł, co dzieląc na 365 dni w roku daje nam niewielką kwotę.