Turyści zgubili się na Babiej Górze

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili wyprawę ratunkową po turystów, którzy w trudnych warunkach atmosferycznych zgubili się w partiach szczytowych Babiej Góry, pomiędzy Kępą a Gówniakiem.

Dokładne koordynaty turystów uzyskane dzięki aplikacji Ratunek, Centrala przekazała dyżurnemu z Markowych Szczawin, który wraz z niezbędnym sprzętem wyjechał skuterem pod Przełęcz Brona i dalej udał się na skiturach w kierunku szczytu. Jednocześnie Sekcja Babiogórska została powiadomiona alarmowym smsem o prowadzonej wyprawie.

2602bieskid1

Z Przełęczy Krowiarki w kierunku ratowanych wyruszyło dwóch ratowników, a na Markowe Szczawiny dotarli kolejni na wypadek konieczności wsparcia kolegów w partiach szczytowych.

Ratownik dyżurny dotarł do turystów, którzy w stanie lekkiego wychłodzenia, byli zdolni do samodzielnego zejścia w kierunku Krowiarek. Pół godziny później podczas sprowadzania, nad Sokolicą spotkali się z zespołem wsparcia idącym w ich kierunku z przełęczy. Ratowani w ogólnym stanie dobrym zostali poinstruowani o konieczności ogrzania i odpoczynku, posileniu się i napojeniu przed podjęciem jazdy samochodem.

źródło: FB/GOPR Beskidy

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10037
  • Odsłon artykułów: 27717829
  
  ';