Jura przyciąga turystów

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W ubiegłym tygodniu ratownicy Grupy Jurajskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego brali udział w kilku zdarzeniach.

W czwartek na CSR Podlesice wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu udaru w miejscowości nieopodal Szczekocin. Ratownicy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli poszkodowanego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa medycznego.

1806jura

W piątek ratownicy SSR Dolinki pomagali turystce z obrażeniami kończyny dolnej na zielonym szlaku W Ojcowskim Parku Narodowym.

W sobotę̨ do ratownika dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o wypadku wspinaczkowym w Sokolich Górach w rejonie skały Boniek. Na miejsce wyruszył zespół SSR Olsztyn. Poszkodowany doznał obrażeń́ kończyny górnej i został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W niedziele doszło do dwóch wypadków. Jeden z nich w rejonie Ostrężnika gdzie na turystkę̨ przechodzącą pod skałą spadł duży kamień́. Kobieta z obrażeniami głowy została zabrana do szpitala. Do drugiego wypadku doszło natomiast w Dolinie Kobylańskiej gdzie wspinacz doznał obrażeń́ kończyny dolnej. Ratownicy po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu poszkodowanego ewakuowali go w bezpieczne miejsce i przekazali ZRM.

źródło: FB/Grupa Jurajska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29147018
  
  ';