Wyprzedane bilety parkingowe w okolicach Morskiego Oka, kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch, spory ruch turystyczny, tłok na Krupówkach i przy kolejce na Gubałówce. Niby ludzi więc pandemia nie odstraszyła. Jak się jednak bliżej zagłębić w różne dane i badania, niektórzy turyści zostali w domu bądź wybrali miejsca mniej popularne. W każdym razie mimo tych tłumów, ten sezon w górskich czy nadmorskich kurortach jest słabszy i gorszy w porównaniu do liczby gości w latach ubiegłych.

Tak czy siak, turystów jest sporo. TPN po raz kolejny apeluje o rozwagę w górach i poszanowanie dla rodzimej przyrody.

Co do przyrody właśnie – odbyło się kolejne już liczenie kozic...

2807pogoda
fot. baza zdjęć PG - Dolina Pięciu Stawów , autor - Anna Szocik

Proceder ten trwa od 1957 r. Jest to najstarszy monitoring przyrodniczy prowadzony wspólnie przez dwa państwa (Polskę i Słowację). Tym razem doliczono się 972 osobników co oznacza wzrost o kilkanaście sztuk kozic w Tatrach w porównaniu do roku ubiegłego o tej samej porze.

Do wszystkich wycieczkowiczów – tych aktualnie przebywających w Tatrach lub poza nimi:

Jeśli jesteś eksploratorem gór, uwielbiasz surviwal, outdoor, wspinaczkę, „szwendanie” się z plecakiem po bezdrożach itd., itd. - zapraszamy do naszego sklepu, gdzie do tego typu aktywności produktów, ubrań, różnych przedmiotów w przeróżnych cenach, rozmiarach i kolorach jest u nas BEZ LIKU!


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski