23 września o godzinie 12 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą

w Tatrach słowackich została odsłonięta tablica poświęcona Kacprowi Tekielemu. W uroczystościach wzięła udział żona alpinisty, Justyna Kowalczyk wraz z synem oraz bliscy i przyjaciele zmarłego Kacpra. Pamiątkową tablicę wykonał Jarosław Bogucki. Na tablicy widnieje obraz ulubionej góry alpinisty - Matterhorn, na której bywał wiele razy oraz postać kota. Jak pisze żona Kacpra na swoim profilu fb:

"Kot. Koty były fascynacją mojego Męża. Wszystko co idealne zawierało się dla Niego w kocie. Sam był kotem! Wystarczyło Go zobaczyć, jak się rusza w górach, by tak myśleć.
Wspierał schroniska, adoptował kotki odrzucone. Razem wychowywaliśmy trójkę."

Cmentarz Symboliczny pod Osterwą w Tatrach Wysokich jest miejscem, w którym upamiętnieni są taternicy, alpiniści, ratownicy, przewodnicy, poeci, malarze, kompozytorzy, a także „zwykli” turyści, którzy stracili życie w ukochanych górach.

Kacper Tekieli zginął 17 maja br. podczas zejścia z Jungfrau w szwajcarskich Alpach. Spadł z lawiną. Był w trakcie ambitnego projektu szybkiego zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. W realizacji pomagała mu jego rodzina, która podróżowała za nim kamperem. Tekieli należał do czołówki polskich alpinistów.