GERHWAL HIMALAYAS EXPEDITION 2015

Kategoria: Konkursy / Zakończone

Celem naszej wyprawy jest Kamet lub Kāmet (7756 m n.p.m.) i Abi Gamin lub Ibi Gamin (7355 m n.p.m.) szczyty w Himalajach, w stanie Uttarakhand, w Indiach, blisko granicy z Chinami. Szczyty w rejonie eksploracji, na których jeszcze nie było Polaków. Ostatnia próba zdobycia szczytu, przez polską ekipę, miała miejsce 5 lat temu.

Termin wyprawy: wrzesień – październik 2015 (41 dni)

Szczyt znajduje się w bardzo niegościnnym terenie. Trudnym i wymagającym. Dotarcie do miejsca akacji górskiej, to spory wysiłek oraz trudne przedsięwzięcie logistyczne. Teren jest mało odwiedzany przez ludzi, m. in. z uwagi na brak infrastruktury. Góra jest bardzo kapryśna pogodowo. Ostatnie wejście na nią miało miejsce w 2013 roku. Dokonała tego ekipa Francuska. Droga na dość długim odcinku, powyżej 5 i pół tys. metrów, ma wymagający występ skalny o trudnościach IV-V. Przewidujemy założenie na kilku odcinkach drogi w sumie ok. 700-900 metrów poręczówek.

GERHWAL HIMALAYAS EXPEDITION 2015

GERHWAL HIMALAYAS EXPEDITION 2015

Z Delhi przejazd do Yoshimat, a następnie do miejscowości Malari, skąd ruszamy zorganizowana karawaną. Bazę zakładamy na lodowcu Purbi Kamet, na wysokości 4700 m. [1] Obóz I (4985 m) [2] obóz II (5380 m), gdzie pozostaje depozyt [3] obóz III (6175 m) [4] obóz IV (6600 m). Dalsze przewidywania uzależniamy od zbadania sytuacji na miejscu, dot. [5] kolejnego obozu i [6] ataku szczytowego.

W trakcie wyprawy będzie realizowana foto-ekspedycja.

[1] fotoreportaż wyprawowy [2] zdjęcia krajobrazowe, plenerowe [4] fotoreportaż z podróży do Indii i w Himalaje [5] film z wyprawy realizowany kamerą cyfrową, kamerą go pro oraz kamerą z drona.

Filmy są przygotowywane z zamysłem udziału w festiwalach podróżniczych, m. in. warszawskim festiwalu filmów podróżniczych i krakowskim festiwalu filmów górskich oraz pokazach, m. in. na Gdyńskim Spotkaniu Podróżników „Kolosy”.
Fotoreportaże i zdjęcia z podróży będę przygotowywane do ekspozycji ruchomej oraz wystaw stałych. Przewidujemy wystawy w największych miastach w Polsce.

Uczestnicy:

Andrzej Rusowicz, kierownik wyprawy (36 l.)
Alpinista, uczestnik wielu wypraw, m. in. w Karakorum, w Andy, Tienszan, Pamir i w Himalajach. Doświadczony menadżer w międzynarodowych korporacjach, fotograf.

Kuba Urbański, skarbnik i promotor (47 l.)
Członek wypraw w Alpach, na Kaukazie oraz w Pamirze, szkoleniowiec i coach. Wieloletni menadżer w korporacjach i w mediach. Fotografik oraz producent filmowy i telewizyjny.

Budżet wyprawy, to 67 tys. złotych. Obecnie posiadamy ze środków własnych 22 tys. PLN oraz prowadzimy zaawansowane rozmowy ze sponsorami. Wyprawa będzie realizowana pod auspicjami gdańskiej FUNDACJI PODRÓŻNIKÓW.

Szczegółowy projekt wyprawy w formacie PDF dostępny TUTAJ

Chcesz wziąć udział w konkursie i zagrać o 10 000zł na wyprawę swoich marzeń? Tutaj znajdziesz więcej szczegółów!

Konkurs "Łap (za) dyszkę" 2015 - wygraj 10 000zł i zrealizuj wyprawę swoich marzeń!

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10023
  • Odsłon artykułów: 27679067
  
  ';