male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Kultura

Konkurs fotograficzny „Polskie Góry”

Konkurs fotograficzny „Polskie Góry”

Horyzonty Marzeń – edycja III „Polskie Góry” to kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.  Aby w nim wziąć udział, swoje propozycje musicie przesłać do nas, najpóźniej do 20 października 2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

13 Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem - relacja

13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Za nami 13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Do polskiej stolicy Tatr po raz kolejny zawitały wielkie osobistości z szeroko pojętego świata gór, wspinaczki i podróży. Obszerny przekrój działalności zaproszonych gości obejmował zarówno ich dokonania górskie i wspinaczkowe, jak również te z dziedziny podróży, czy eksploracji jaskiniowej. Tradycyjnie nie zabrakło spotkań z autorami nowych pozycji na rynku literatury górskiej i podróżniczej.

Czytaj więcej...

II edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego - Piękno Gór: Lhotse

II edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego

W weekend 7/8 października bieżącego roku w położonym na Jurze Hucisku, na terenie kompleksu Małe Dolomity odbędzie się druga edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego – Piękno Gór. Tym razem tematyka obejmie swoim zasięgiem himalajską górę Lhotse. I to właśnie o tej górze oraz przygodach z nią związanych opowiedzą zaproszeni prelegenci. W roku ubiegłym spotkanie było poświęcone historii polskiej walki o zdobycie K2.

Czytaj więcej...

Największe święto gór w Polsce - czas na XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

21 filmów, w tym 11 premierowych pokazów, 1074 niezapomniane minuty projekcji, 38 książek i 60 niezwykłych ludzi z pasją. Już 21 września rusza najstarsza i najbardziej znana impreza tego typu w Polsce. XXII edycja Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdrój połączy w sobie pokazy filmów górskich, prelekcje podróżnicze m.in. Alexa Honnolda, Marko Prezelj, Alexa Txikona, Adama Ondry, wystawy zdjęć i liczne wydarzenia kulturalne.

Czytaj więcej...

Najwybitniejsze nazwiska kultury górskiej podczas XXII Festiwalu Górskiego w Lądku - Zdroju

XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

Podczas pierwszej edycji festiwalu gościem był najwybitniejszy polski himalaista, Andrzej Zawada. Od tamtej pory pod jego patronatem co roku spotykają się inspirujący ludzie, których łączy jedno – wyjątkowa pasja i miłość do gór. XXII Festiwal Górski w Lądku-Zdroju, który rozpocznie się 21 i potrwa do 24 września będzie niepowtarzalną okazją, aby poznać i posłuchać niesamowitych historii tych, dla których góry są największą życiową pasją.

Czytaj więcej...

Werdykt Jury Międzynarodowego Konkursu Filmowego 13. Spotkań z Filmem Górskim

13. Spotkania z Filmem Górskim

GRAND PRIX 13. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM
Wielka Drewniana Góra i nagroda pieniężna w wysokości 4000 zł
WYROK HADWINA / HADWIN’S JUDGMENT
reż. Sasha Snow
Kanada/Wielka Brytania 2015, 87 min.

Czytaj więcej...

Magiczne jesienne Pieniny, plener fotograficzny z Tokiną

fot. Grzegorz Midro

Pieniny są piękne o każdej porze roku, jednak jesień zdecydowanie należy tu do najpiękniejszych. Mieniące się różnymi odcieniami żółtego i czerwonego koloru liście, kontrastujące z bielą wapiennych skał, zachwycą każdego. Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na niepowtarzalny jesienny plener w Pieniny, który odbędzie się w weekend 20-22 października.

Czytaj więcej...

I edycja Feskiwalu - Festiwalu Sportów Śnieżnych

Festiwal Sportów Śnieżnych

Trwają intensywne przygotowanie do I Feskiwalu, czyli Festiwalu Sportów Śnieżnych, który odbędzie się w dniach 14-15 października w Katowicach. Mamy już potwierdzone liczne grono partnerów, którymi już są:

Czytaj więcej...

Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury – Tristan Gooley

Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury – Tristan Gooley

Książka wydana nakładem wydawnictwa Otwarte jest drogowskazem dla tych, których interesuje wszystko co nas otacza. Na pierwszy rzut oka myślałam, że autor przytoczy w swojej książce jakieś opowieści z głębi lasu, że będzie o wędrowaniu i przygodzie...

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';