Kultura

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim - 19.05.2018

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim

Eksponat niespodzianka w zbiorach muzealnych – zapraszamy serdecznie do obejrzenia eksponatów, które do tej pory nie ujrzały jeszcze światła dziennego, a będą prezentowane tylko podczas Nocy Muzeów w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, w Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.

Czytaj więcej...

„Ruta Polaca czyli nowa Polska Droga w Andach” - spotkanie z alpinistą Jackiem Czechem

Spotkanie z Jackiem Czechem

Prelekcja Jacka Czecha, znakomitego alpinisty, który zdradzi kulisy wyprawy wydarzonej na przełomie sierpnia i września 2017 r. w Andach w rejonie Cajon del Maipo. Właśnie tam wspólnie z Adamem Bieleckim i Pawłem Migasem wyznaczył nową drogę wspinaczkową na masywie Cerro Arenas nazwaną Ruta Polaca czyli Polski Szlak.

Czytaj więcej...

Sherpas Cinema oraz Thule zapowiadają film “Loved by All – The Story of Apa Sherpa”

Loved by All – The Story of Apa Sherpa

28 maja 2018 Sherpas Cinema udostępni oszałamiający wizualnie film krótkometrażowy „Loved by All – The Story of Apa Sherpa”. Historia jednego z najsłynniejszych szerpów w historii, Apy Sherpy, zostanie udostępniona online po serii prezentacji na najważniejszych festiwalach firmowych (od premiery na Banff Mountain Film Festival po projekcję na MountainFilm Festival w Telluride). Już teraz dostępny jest jego zwiastun.

Czytaj więcej...

Getaway ludzi aktywnych

Getaway baner

GETAWAY to pierwszy w Polsce festiwal outdoorowy. To co przyciąga uczestników tego wydarzenia, oprócz wyjątkowych pokazów filmowych, ciekawych prelekcji i spotkań z inspirującymi postaciami świata outdooru, to możliwości wypróbowania i zasmakowania niecodziennych aktywności na świeżym powietrzu. GETAWAY to niepowtarzalna okazja, aby na własnej skórze, pod okiem doświadczonych instruktorów, zasmakować kilku spośród outdoorowych sportów i stawić czoła przeróżnym wyzwaniom.

Czytaj więcej...

Strefa Kultury Górskiej na 9. Warszawskich Targach Książki

Strefa Kultury Górskiej na 9. Warszawskich Targach Książki

Od 17 do 20 maja PGE Narodowy gościć będzie 9. Warszawskie Targi Książki. Jak przystało na największe tego typu wydarzenie w kraju, w WTK udział weźmie imponująca liczba wystawców i autorów, a na odwiedzających czeka niemal 1500 pozycji programowych. Jednak wszystkich miłośników gór z pewnością najbardziej zainteresuje wprowadzona na tegorocznych WTK nowość, czyli Strefa Kultury Górskiej.

Czytaj więcej...

Już w czerwcu VIII Otwarte Dni Wspinania

Już w czerwcu VIII Otwarte Dni Wspinania

Piękna, wyjątkowo ciepła majówka za nami. To idealny moment, by z początkiem tygodnia zaprosić Was na VIII edycję Otwartych Dni Wspinania. Motywem przewodnim wydarzenia będą „Góry Kobiet”, a wiąże się z tym lista zaproszonych prelegentek, wśród których swoją obecność potwierdziły już Tamara Lunger, Anna Czerwińska, Kinga Ociepka – Grzegulska oraz Aleksandra Dzik!

Czytaj więcej...

GETAWAY – zaczynamy w najbliższy weekend

Getaway Festiwal

Już w najbliższy piątek (18 maja) miasto Poznań wypełnią kolorowe tłumy entuzjastów sportów górskich i aktywności na świeżym powietrzu. Bogaty program festiwalu GETAWAY zapewni moc wrażeń podczas trwającego trzy dni święta outdoorowego. Spotkania z ciekawymi gośćmi, warsztaty sportowe, filmy oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach pod okiem doświadczonych instruktorów. Biwak w centrum miasta i świetna okazja do spotkania w gronie prawdziwych pasjonatów.

Czytaj więcej...

"Skazany na góry" - recenzja książki

Denis Urubko, Skazany na góry 2018

Z okładki spogląda na nas twardy i pewny siebie facet. Denis Urubko. Ostre kolory i solidnie wyciągnięty w Photoshopie kontrast sugerują książkę o sportowcu. Podobnie pierwsze zdanie z tyłu okładki: Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. Zawodnik pierwszej ligi, a więc z całą pewnością sportowiec.

Czytaj więcej...

Hop Cup - pierwszy Blog i Vlog o Podhalu

Hop Cup

Pierwszy blog i vlog o Podhalu stworzony przez dwie góralki: Asię Łapkę i Agnieszkę Gąsienicę-Giewont. Działa w przestrzeni Internetu od 19 kwietnia 2018 roku i już cieszy się dużym zainteresowaniem. Na portalu społecznościowym Faceebok w pierwszym tygodniu działalności zdobył ponad 1000 polubień. INSPIROWANE PODHALEM to hasło przewodnie projektu, pod którym kryją się działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego oraz edukacyjne, społeczne, a w przyszłości także i marketingowe.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8012
  • Odsłon artykułów: 22586807

';