male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Kultura

Nowy numer GÓR (255)

Nowy numer GÓR (255)

Kobiecy numer GÓR zaskakuje różnorodnością. Oczywiście znajdziecie w nim wiele wartych poznania historii związanych ze wspinaczkami, biegaczkami i narciarkami. Nie byłby jednak pełny, gdyby nie ukazywał uprawiających sport dziewczyn od bardziej kobiecej strony. Z pewnością będziecie zaskoczeni, poznając Kingę Baranowską w sytuacjach innych, niż epickie zmagania z ośmiotysięcznikami. Przekonacie się, jak na co dzień wyglądają Ania Brożek i Klaudia Buczek, gdy akurat nie starują w zawodach lub nie trenują na ściance wspinaczkowej. Ci, którzy znają Natalię Tomasiak z górskich tras ultra nie będą mogli uwierzyć, że tak delikatna i pełna uroku dziewczyna okazuje się twardym zawodnikiem podczas trudnych wyzwań biegowych.

Czytaj więcej...

Na fali i pod prąd. Pełna autobiografia – Aleksander Doba (recenzja)

Na fali i pod prąd. Pełna autobiografia – Aleksander Doba (recenzja)

Człowiek może mieć wiele różnych pasji... tym bardziej zachęcam czytelników Portalu Górskiego do zaznajomienia się z tą książką. Warto, oj warto! Aleksandra poznałam na jednym z podróżniczych festiwali w Polsce. Jest pełen energii, biega po scenie, odpowiada dynamicznie na pytania z widowni, w miejscu nie usiedzi.

Czytaj więcej...

„Gór mi mało” - spotkanie z Bogusławem Magrelem

Gór mi mało - fot. z arch. Bogusław Margel

„GÓR MI MAŁO” - spotkanie ze znanym alpinistą, długoletnim prezesem Polskiego Klubu Alpejskiego, Bogusławem Magrelem - 25 maja (czwartek) 2017 r. o godz. 18.00 Wstęp to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

Czytaj więcej...

Wspinaj się z najlepszymi podczas The North Face Mountain Festival

The North Face Mountain Festival

Uczestników tegorocznej edycji The North Face Mountain Festival przywitają u stop Eigeru jedni z najsłynniejszych współczesnych himalaistów i wspinaczy. W Lauterbrunnen będzie można spotkać się z Simone Moro, Tamarą Lunger, Jamesem Pearsonem, Ikerem Eneko Pou, Caroline Ciavaldini, Davidem Goettlerem, Hansjorgiem Auerem, Herve Barmassem, Jacopo Larcherem, Siebe Vanhee i Mathieu Maynadierem.

Czytaj więcej...

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżniczą

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżnicząNela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżniczą

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Travelerów – nagrody przyznawanej przez magazyn National Geographic już po raz jedenasty w historii. Dziewczynka zwyciężyła w największym ogólnopolskim konkursie za serię książek podróżniczych dla dzieci.

Czytaj więcej...

VII Otwarte Dni Wspinania już 27/28 maja

VII Otwarte Dni Wspinania

Wielkimi krokami zbliża się VII edycja Otwartych Dni Wspinania. W weekend 27/28 maja w kompleksie Małe Dolomity w Hucisku położonym na Jurze z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO zagoszczą wielkie osobistości środowiska górskiego i wspinaczkowego. Wśród nich swoją obecnością zaszczyci nas meksykański himalaista Carlos Carsolio. Jego prelekcja w niedzielę.

Czytaj więcej...

Kolosowe spotkania - Wielki Post Łukasza Supergana

Supergan

Kolejnym gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim będzie świetnie znany piechur z wybitnym talentem do opowiadania, Łukasz Supergan. Zimą i wiosną tego roku zdecydował się przejść Izraelski Szlak Narodowy, liczącą 1000 km trasę znad Morza Czerwonego, przez pustynię Negew, aż po Wzgórza Golan. Szedł dłużej niż 40 dni. Tym, co przeżył, podzieli się w już 20 maja. Prezentacja w Krakowie będzie jego pierwszą po powrocie z Bliskiego Wschodu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Johnem Porterem - Za horyzont domu

John Porter

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na spotkanie z Johnem Porterem – legendą świata wspinaczki i himalaizmu, partnerem wspinaczkowym Alexa MacIntyre’a i Wojtka Kurtyki, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"