Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Kultura

Poznaj bohaterów serialu dokumentalnego "Ocalić życie na Evereście"

piloci

Zapraszamy do zapoznania się z biogramami osób, które są bohaterami serialu dokumentalnego Discovery Channel - "Ocalić życie na Evereście. Piloci śmigłowców, bo o nich tu mowa, codziennie ryzykują swoje życie podejmując jedne z najbardziej ekstremalnych akcji ratunkowych na świecie. Poznaj bliżej te niezwykłe osoby, które ponad swoje zdrowie i życie, stawiają życie innych!

Czytaj więcej...

Nela Mała Reporterka po raz kolejny zdobywa Bestseller Empiku

Nela Mała Reporterka po raz kolejny zdobywa Bestseller Empiku

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Bestsellerów Empiku w historii tej nagrody. Zwyciężyła w największym plebiscycie kulturalnym drugi rok z rzędu. Dziewczynka wygrała w kategorii literatura dla dzieci za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

Czytaj więcej...

Discovery Channel przedstawia: "Ocalić życie na Evereście" - serial dokumentalny

Everest Rescue

Mount Everest – po tybetańsku Czomolungma, czyli Bogini Matka Śniegu. Królowa wszystkich szczytów w Himalajach, dach świata. Obiekt marzeń wielu śmiałków pragnących stanąć na tym najwyższym szczycie Ziemi. Co roku setki wspinaczy i Szerpów próbuje zmierzyć się z tą górą. Jednak 1 na 10 osób, które chcą dotrzeć na wierzchołek – może stracić życie. Kiedy nie ma już nadziei i sprawy przyjmują tragiczny obrót, aby przetrwać, mogą zrobić tylko jedno. Składają swój los w ręce elitarnej i wielonarodowej grupy pilotów helikopterów latających na dużych wysokościach.

Czytaj więcej...

O! GÓRY. VI Przegląd Filmów o Górach

VI Przegląd Filmów o Górach

W miniony weekend (3-5 lutego 2017) odbył się w Szczecinie 6. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego. Przegląd to nie tylko projekcje przeszło 20 filmów, ale także spotkania z gośćmi specjalnymi, panel dyskusyjny, wystawa malarstwa, minikoncerty, Konkurs Filmów Amatorskich i stoiska wystawiennicze.

Czytaj więcej...

VII Festiwal Górski Wondół Challenge

VII Festiwal Górski Wondół Challenge

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy, do Szczyrku zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu.

Czytaj więcej...

10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

To już dziesiąty raz spotykamy się w Kinoteatrze Rialto, aby oglądać filmy, słuchać prelekcji i rozmawiać o górach. Jak zwykle towarzyszyć nam będą doborowi goście. Prolog uświetni Magdalena Łączak - jedna z najlepszych polskich biegaczek wysokogórskich (16 lutego), zaś podczas zasadniczej części imprezy (3-5 marca) odwiedzą nas Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki oraz Adam Bielecki. Nie zabraknie także znakomitych filmów górskich, prezentujących wydarzenia, którymi w ostatnim czasie żył górski świat. Serdecznie zapraszamy do Kinoteatru Rialto.

Czytaj więcej...

Mountain — Climbing! Płyta z 1970r

płyta

Słowo "mountain" w najróżniejszych konfiguracjach pojawia się w nazwie dziesiątek zespołów muzycznych z całego świata.

Czytaj więcej...

„Poza Trasą” Rafał Urbanelis - recenzja

Poza trasą

„Poza trasą” zaczęłam czytać nie wiedząc wiele o autorze, a po książkę sięgnęłam z nadzieją, że przekona mnie do rozpoczęcia przygody z jazdą na nartach poza stokami. Pod koniec książka zachęciła mnie do zrobienia wielu innych rzeczy. Rafała Urbanelisa miłością do nart zaraziła Mama, gdy skończył pięć lat. Dziesięć lat temu zaczął uprawiać heli-skiing. Zjechał z drugiego najwyższego szczytu Alp – Dufourspitze. Od tamtej pory odwiedził ponad 40 krajów. Unika kurortów, miast, szlaków i ubitych stoków. Najważniejszy jest dla niego kontakt z naturą i możliwość poznawania ludzi oraz ich historii. Pracuje jako konsultant. Jest autorem popularnego bloga Na Krechę.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"