male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Kultura

Premiera książki "Nela i skarby Karaibów" już 29.03.2017

Nela i skarby Karaibów

Tajemnicze galeony, podwodny las, piraci z Karaibów, korsarze i skrzynie pełne złota – tym razem wybieramy się z Nelą na wyprawę w odległe rejony Morza Karaibskiego. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba odkryjemy Amerykę i poznamy tajemniczą Hispaniolę. Okręt odpływa już 29 marca.

Czytaj więcej...

Potęga Gór - zapowiedź

Potęga Gór - zapowiedź

Potęga gór to pierwsza pozycja z serii Cytaty GÓR – unikatowych książek z cytatami największych osobistości w świecie gór i wspinaczki. Kolejne tomiki będą prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników literatury górskiej, bywalców festiwali i imprez górskich. Pierwsza seria tego typu w Polsce!

Czytaj więcej...

The North Face Mountain Festival 2017 - Niezapomniana przygoda w szwajcarskim Lauterbrunnen

The North Face Mountain Festival 2017 - Niezapomniana przygoda w szwajcarskim Lauterbrunnen

Jesienią tego roku w szwajcarskim Lauterbrunnen odbędzie się druga edycja The North Face Mountain Festival. Wydarzenie potrwa o jeden dzień dłużej (od 14 do 17 września), a organizatorzy przygotowali dwa razy więcej biletów. U stóp Eigeru będzie też można skorzystać z jeszcze większej ilości atrakcji!

Czytaj więcej...

17 Południk - Dolnośląski Festiwal Podróżników

17 Południk Festiwal

Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników - 17 Południk! Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie-Zdroju.

Czytaj więcej...

Kolosowe Postscriptum

Kolosy PS

Jak co roku krótko po zakończeniu Kolosów zapraszamy do Krakowa na pofestiwalowy deser. W sobotę, 25 marca o 17.00 w Dworku Białoprądnickim pokaz zapisanych w Gdyni prelekcji laureatów i wyróżnionych za dokonania roku 2016, m.in. Małgorzaty Wojtaczki oraz Małgorzaty Jarmułowicz i Zygmunta Leśniaka. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Nadchodzi kolejna, już IV edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wydarzenie z roku na rok przyciąga większą liczbę zainteresowanych. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich zawodowych (techników o profilu turystycznym) lub szkół ogólnokształcących. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a dla najlepszych 3 uczestników przewidziane są również obozy. Uczestnik, który otrzymuje tytuł „Eksperta Turystyki” dodatkowo w nagrodę ma możliwość zaproszenia swoich 30 kolegów na weekend w jednym z miast europejskich. Warto zatem wziąć udział. Poniżej program.

Czytaj więcej...

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA Rybnik 1-2 kwietnia 2017

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA Rybnik 1-2 kwietnia 2017

Podróżując tanio, w linii prostej, motocyklem wokół globu, w cieniu minaretów,z ludem Turkana, w Himalajach, w czasie kamienia, w afrykańskiej ciszy,na 26 wyspach, przed końcem świata, w lodzie i zorzy polarnej.

Czytaj więcej...

VII Festiwal Wondół Challenge – relacja

VII Wondół Challenge – relacja

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że Festiwal Wondół Challenge tradycyjnie nie zawiódł! Weekend 03-05.03.2017 upłynął pod znakiem VII edycji tej wyjątkowej imprezy. Wydarzenie zrealizowano w dwóch miastach, mianowicie w Gliwicach i oczywiście w Szczyrku.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"