Kultura

W najnowszym Magazynie GÓRY (260)

W najnowszym Magazynie GÓRY (260)

Tegoroczna batalia o zimowe wejście na K2 dobiegła końca, zostawiając nas z mieszanymi odczuciami... Bo szkoda, bo była szansa, bo ślicznie zamknęłaby się pewna historia. Ale być może najbardziej emocjonujące jest właśnie to, że historia nadal czeka na napisanie. Każda nieudana próba sprawia, że wartość zimowego K2 ciągle wzrasta.

Czytaj więcej...

Ladyboys, czyli kilka kadrów z jednego występu kabaretowego… wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Ladyboys, czyli kilka kadrów z jednego występu kabaretowego… wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Serdecznie zapraszamy na następną wystawę z cyklu jubileuszowego - 40-lecie Okręgu Szczecińskiego ZPAF. Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w Galerii OS ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT.

Czytaj więcej...

13 Biwak n.p.m. i Portalu Górskiego – relacja

13 Biwak n.p.m. i Portalu Górskiego – relacja

To był kolejny wyjątkowy weekend. W dniach 16-18.02.2018 w Pasterce odbyła się XIII edycja Biwaku Zimowego „n.p.m.” i Portalu Górskiego. Blisko 100 uczestników spędzało aktywnie czas w nadzwyczajnie klimatycznych i uroczych Górach Stołowych, tuż u podnóży Szczelińca Wielkiego.

Czytaj więcej...

Już w kwietniu II edycja Memoriału Janusza Nabrdalika

Memoriał Janusza Nabrdalika

21/22 kwietnia 2018 jest datą, którą każdy miłośnik gór, wspinania, a także biegania powinien zapisać w swoim kalendarzu. W sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się druga edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika.

Czytaj więcej...

Poznaj Świat: Fiesta nie ma końca

Fiesta nie ma końca

Zamów prenumeratę taniej! Tylko 109 zł i wybierz prezent. W najnowszym numerze: Fiesta nie ma końca. Do Barranquilli, kolumbijskiej metropolii leżącej nad Morzem Karaibskim, dojechaliśmy późną nocą. Trochę wbrew zdrowemu rozsądkowi, bo kto obdarzony choć szczyptą wyobraźni poruszałby się w ciemnościach po dużym i nieznanym mieście? I to mieście rozgorączkowanym przygotowaniami do kilkudniowych, hucznych obchodów związanych z zakończeniem karnawału.

Czytaj więcej...

Program XI Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

Plakat XI Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

To już jedenasty raz spotykamy się w Kinoteatrze Rialto, aby oglądać filmy, słuchać prelekcji i rozmawiać o górach. Jak zwykle towarzyszyć nam będą doborowi goście. Prolog uświetni Małgorzata Wojtaczka – pasjonatka wypraw jaskiniowych oraz ekspedycji w rejony polarne (7 marca), zaś podczas zasadniczej części imprezy (16-18 marca) odwiedzą nas Ryszard Pawłowski, Bartosz Malinowski, Leszek Cichy, Aleksander Lwow i Martyna Wojciechowska.

Czytaj więcej...

Człowiek kontra natura - nowa seria "Przystanku Bieszczady"

Drwale z Bukowca

Uwielbiani przez widzów drwale z Bukowca, duet Rutkowskich i wypalacze węgla drzewnego powracają w nowej, trzeciej serii programu „Przystanek Bieszczady”. Do znanych bohaterów dołączają także nowe twarze. W tym sezonie zobaczymy jak mieszkańcy Bieszczad radzą sobie z kaprysami jesiennej pogody. Bohaterowie zmagają się z przenikliwym wiatrem, deszczem i błotem. Maszyny psują się i zapadają w grząskim gruncie.

Czytaj więcej...

Gubałówka i Kasprowy Wierch z wyjątkowym smakiem!

Redykołki

23 i 24 lutego na turystów odwiedzających Gubałówkę i Kasprowy Wierch czekać będzie smaczna niespodzianka! Przy dolnych stacjach kolei PKL odbędą się degustacje potraw, organizowane w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku. To wyjątkowa okazja, by spróbować regionalnych przysmaków.

Czytaj więcej...

9 Przegląd Filmów Górskich - święto gór w Wadowickim Centrum Kultury!

9 Przegląd Filmów Górskich - święto gór w Wadowickim Centrum Kultury!

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 17-18 marca w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją nową dwudniową formułę.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7835
  • Odsłon artykułów: 21855176

';