male dolomity

Popularne

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • topr
  TOPR. Kulisy akcji na Rysach

  Na najwyższym polskim szczycie doszło do wypadku w poniedziałek 5 czerwca. Nie mogła...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana
  Krywań i Giewont

  Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Kultura

1 lipca w Kielcach startuje Festiwal Sportów Ekstremalnych

Kadzielnia Sport Festiwal

Szerokiemu gronu odbiorców kielecka Kadzielnia kojarzy się ze słynnym amfiteatrem muzycznym. Nie można jednak zapominać, że budowla znajduje się w rezerwacie geologicznym położonym 5 min od ścisłego centrum stolicy Gór Świętokrzyskich. Jest to miejsce lubiane przez mieszkańców, wykorzystywane głównie do spacerów, udziału w koncertach, odpoczynku. Miejsce to jednak ze względu na zachwycające walory przyrodnicze w postaci formacji skalnych nie zostało do końca docenione przez sympatyków aktywnego spędzania czasu.

Czytaj więcej...

Konkurs książkowy i filmowy otwarty - festiwal w Lądku czeka na zgłoszenia

Festiwal

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to jedna z najstarszych i największych imprez górskich w kraju, odbywająca się tradycyjnie pod koniec września w Lądku-Zdroju. Do cieszącego się długą tradycją konkursu filmowego w ostatnich latach dołączył także konkurs książkowy: Książka Górska Roku im. Wawrzyńca Żuławskiego. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji. Książki można zgłaszać na stronie: http://www.festiwalgorski.pl/zglos-ksiazke-2017/

Czytaj więcej...

VII Otwarte Dni Wspinania – relacja

VII Otwarte Dni Wspinania – relacja

Za nami VII edycja Otartych Dni Wspinania. Jak co roku z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO do Huciska przybyli miłośnicy świata gór i wspinania. Współorganizatorami wydarzenia był kompleks Małe Dolomity oraz Portal Górski. I choć ludzi może nie przybyło tak dużo, jak na popularne górskie festiwale, to nie można uznać tego za wadę. Dzięki temu wydarzenia jak co roku ma swój wyjątkowy, na swój sposób kameralny charakter.

Czytaj więcej...

Dżunglowa strefa Neli na Warsaw Comic Con

Dżunglowa strefa Neli na Warsaw Comic Con

Dżungla w mieście? Lasy tropikalne na wyciągnięcie ręki? Zwisające liany, dzika roślinność oraz ściany z mchu to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci 4 czerwca na Warsaw Comic Con w Nadarzynie. W ramach targów odbędzie się spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką.

Czytaj więcej...

Poznaj Świat: aktualny numer czerwiec 2017

Poznaj Świat: aktualny numer czerwiec 2017

Zamów prenumeratę na cały rok i odbierz prezent! W czerwcowym numerze:

Czytaj więcej...

Majówka Magazynu Turystyki Górskiej NPM w Dolinie Roztoki

Polana Rusinowa – piękne widoki i idealne miejsce na odpoczynek (fot. Grzegorz Stodolny)

Zaledwie piętnaście minut od autostrady Palenica Białczańska - Morskie Oko znajduje się niezwykle urokliwe schronisko w Dolinie Roztoki. Wieczorem przez otwarte okna do pokoju cisną się odgłosy lasu, szum potoku i zapach świerków. Poza tym głucha cisza i nieprzenikniona ciemność. Schronisko to, jedno z najstarszych w Polskich Tatrach może poszczycić się dziś wyjątkowym klimatem oraz rodzinną atmosferą, za sprawą obecnych dzierżawców schroniska i jego pracowników.

Czytaj więcej...

Festiwal „Dalekosiężni" - letnie spotkania podróżników

Festiwal „Dalekosiężni" - letnie spotkania podróżników

W tegorocznej edycji, wystąpią m.in.: Magda Łączak - wybitna biegaczka górska, zajmująca pierwsze miejsca w ultramaratonach górskich, Bartek Sabela z reportażem o walce o niepodległość mieszkańców Sahary Zachodniej, Dominik Szmajda z samotną przeprawą przez dziewiczą dżunglę tropikalną w Kongo w samym środku Afryki, Tomasz Jakimiuk, który na tegorocznych Kolosach zdobył Nagrodę Dziennikarzy - za bezpretensjonalność, autentyczność i kreatywność oraz pokazanie, że nawet z najmniejszego miasteczka można wyruszyć w świat, opowie o sposobie na długą wyprawę, Andrzej Meller - polski dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta, korespondent wojenny opowie o słodko – gorzkim Wietnamie, Anna Knapik – tarnowianka, która samotnie eksplorowała Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę.

Czytaj więcej...

"Po własnych śladach" - premiera książki 20 czerwca

Po własnych śladach - okładka

Kryminał zakopiański już niebawem pojawi się w księgarniach. „Po własnych śladach” to powieść dla dociekliwych, jak również dla tych, którzy pragną poczuć prawdziwy klimat tatrzańskiego miasta, niedostępny dla turystów. Nieoczywista śmierć i zwroty akcji – to zapowiada niezwykłe śledztwo. A wszystko rozgrywa się podczas wielkiej zamieci i górskiej zimy.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"