Komunikaty GOPR / TOPR

Beskidzcy ratownicy zapraszają w swe szeregi

fot. Krzysztof Kempny Photography, W. Troszok, M. Stanisławski/FB GOPR Beskidy

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosiła terminy przyszłorocznych egzaminów wstępnych. Odbędą się one w styczniu. Terminy egzaminów wstępnych dla kandydatów do zastania beskidzkimi ratownikami górskimi ustalono na dzień 6 stycznia 2018 (sobota) godz. 9:00 w CSR Szczyrk ul. Dębowa, oraz 27 stycznia 2018 (niedziela) godz. 10:00 w Stacji Ratunkowej na Klimczoku.

Czytaj więcej...

Akcja ratowników na Babiej Górze

Akcja ratowników na Babiej Górze

Goprowcy w bardzo trudnych warunkach pogodowych pospieszyli na pomoc turystkom. Konieczna była ewakuacja poszkodowanej za pomocą noszy.

Czytaj więcej...

Śmigło na przeglądzie, TOPR apeluje o ostrożność

Zdjęcie z bazy zdjęć PG / fot. R. Kot/FB TOPR

Turyści, którzy w najbliższych dniach wpadną w tarapaty na tatrzańskich szlakach, nie zawsze będą mogli liczyć na pomoc z powietrza. Śmigłowiec Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego przechodzi doroczny przegląd techniczny.

Czytaj więcej...

Każdy może wspomóc ratowników GOPR w potrzebie

Każdy może wspomóc ratowników GOPR w potrzebie

Rusza pierwsza edycja akcji Fundacji GOPR. Jest ona prowadzona na rzecz wsparcia ratowników górskich i ich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Kiedy na szlaku zdarzy się wypadek, bez zastanowienia ruszają na pomoc w każdych warunkach. Kiedy poszkodowany zostaje oddany w ręce lekarzy, znikają.

Czytaj więcej...

Podziękowanie – 1% dla TOPR

Dolina Mułowa wyprawa ratunkowa TOPR / fot. T. Michalik

Jak co roku, w imieniu Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR, chcemy serdecznie podziękować za wsparcie jakie otrzymaliśmy od Państwa. W tym roku przekazano Fundacji TOPR kwotę 721 845,93 zł za co bardzo dziękujemy! Środki te zostaną przekazane na ratownictwo w Tatrach.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo w górach. Polskie Koleje Linowe wspierają TOPR

Bezpieczeństwo w górach. Polskie Koleje Linowe wspierają TOPR

Polskie Koleje Linowe dofinansują działania ratownicze Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pokrywając koszty wykorzystania śmigłowca na terenach narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu i Gubałówki.

Czytaj więcej...

Klapki

Klapki

Ratownicy TOPR apelują by przed planowaną wycieczką w góry zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie – najlepiej poza kostkę i z twardą podeszwą. Takie trasy to nie równiutki miejski deptak, szerokie Krupówki czy płaski taras widokowy wyłożony antypoślizgową terakotą. To wielokrotnie błoto, wartkie strumienie, wielkie kamory, dziury, resztki śniegu itd.

Czytaj więcej...

Salewa podpisuje umowę z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Podpisanie umowy SALEWA-GOPR (fot. arch. OberAlp Polska)

22 listopada br. Jan Łuszczewski (Prezes Zarządu Głównego), Jacek Dębicki (Naczelnik GOPR) oraz Jacek Grzędzielski (Dyrektor OberAlp Polska) podpisali trzyletnią umowę zakładającą współpracę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z dystrybutorem marek SALEWA, Wild Country i Dynafit w Polsce.

Czytaj więcej...

Coraz więcej wypadków w Beskidach

źr. Grupa Beskidzka GOPR

Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podsumowali pierwszy letni miesiąc. Dane nie są optymistyczne. Jak podaje GB GOPR w czerwcu beskidzcy ratownicy górscy udzielali pomocy 46 razy. To o 14 interwencji więcej, niż w ubiegłym roku.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8364
  • Odsłon artykułów: 23577229

';