male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Turystyka górska

O jaskiniach i Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Tatr Zachodnich

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Jaskinia Bielska

Zanim jednak znów „wirtualną wycieczką” powrócimy na tatrzańskie granie i szczyty, proponuję zatrzymać się na chwilę w Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej i odwiedzić parę jaskiń (tych bardziej i mniej znanych) oraz Symboliczny Cmentarz Ofiar Tatr Zachodnich.

Czytaj więcej...

TOPR i TPN - najnowsze informacje tatrzańskie

TOPR i TPN

Po kalendarzowej wiośnie czas na najświeższe wieści z Tatr i od „parkowców”. Z niecierpliwością czekamy na krokusy, ale póki co (za wyjątkiem bardzo, bardzo pojedynczych i rzadkich), krokusów brak...
Góry kuszą – i to coraz bardziej. Dzieje się tak zarówno za sprawą dłuższych dni jak i pojawiających się momentów lepszej pogody.

Czytaj więcej...

W Tatrach zeszła lawina w górnej części Doliny Jarząbczej

lawina

W okolicach Niskiej Przełęczy miał miejsce obryw (pomiędzy Łopatą a Jarząbczym Wierchem). Nie wiadomo czy ktoś został zasypany. Podobno widziano w tamtych rejonach po godzinie 12.00 turystę – TOPR otrzymał taką informację od innego turysty.

Czytaj więcej...

Święty Krzyż

www.okiem-drona.pl

Tekst dedykuję szczególnie tym, którzy przeżywają trwający Wielki Post oraz nadchodzące święta Wielkiej Nocy. Poznacie też przy okazji, skąd się wzięła nazwa pasma. W Górach Świętokrzyskich bowiem jest jeden wyjątkowy szlak. Jego głównym punktem to Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Łysej Górze (595 m n.p.m.). Przejście tym szlakiem śmiało można potraktować jak pielgrzymkę.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (24.03.2017) - prognoza weekendowa

Pogoda

Astronomiczna i kalendarzowa wiosna za nami. Marzanna już zatopina. A co faktycznie w pogodzie?
Pogodowa wiosna ciągle do nas idzie, nadciąga, kroczy... I niby dojść jeszcze nie doszła, ale Jej oznaki są coraz częściej widoczne.

Czytaj więcej...

XX lat Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich IVBV-UIAGM-IFMGA

Chambery 2000 r. - odbieramy pierwsze "blachy"

5 października 1996 Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich zostało przyjęte do międzynarodowej organizacji IVBV-UIAGM-IFMGA jako członek kandydat. Trójjęzyczny niemiecko-francusko-angielski skrót, obecny od 50. lat w Europie i na świecie oznacza międzynarodową unię związków przewodnickich, która od 1965. roku wyznacza standardy dla przewodnictwa technicznego w górach świata.

Czytaj więcej...

Ratownicy górscy będą doszkalać się… w internecie!

Ratownicy

Nauki nigdy nie za wiele. Zwłaszcza, jeśli chodzi o naukę niesienia pomocy i ratunku ludziom. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszli pomysłodawcy utworzenia dla ratowników górskich specjalnej platformy e-learningowej.

Czytaj więcej...

PTTK partnerem Portalu Górskiego

PTTK

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż do grona partnerów Portalu Górskiego dołączyło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Dzięki temu nasi czytelnicy będą mieli sposobność ku temu, by na łamach Portalu znaleźć informacje związane z aktualnymi wydarzeniami odbywającymi się pod szyldem PTTK. Zachęcamy do odwiedzania strony https://www.pttk.pl/. Zaś pod linkiem http://pttk.pl/imprezy_pttk/imprezy.php można zapoznać się z kalendarzem imprez turystycznych organizowanych przez najbardziej znane polskie towarzystwo turystyczne.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"