male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Turystyka górska

Warunki pogodowe w górach Polski (22.09.2017) - prognoza weekendowa

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Zdjęcie wykonane podczas wyprawy na Połoninę Wetlińską / fot. Magdalena Kupiec

Raczej nie opłaca się jechać w góry w najbliższym czasie. No chyba że ktoś lubi moknąć, siedzieć w knajpach i nosić ciepłe ciuchy... W większości ma być bowiem mokro, błotniście i szaro...

Czytaj więcej...

Można i tak

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich, fot. Andrzej Nocoń

Grill, parawan plażowy, krzesełka ogrodowe, parasol, uczestnicy „imprezy” w klapkach – i wszystko to w Tatrach Wysokich, wśród wszechogarniającego granitu, gdzieś obok łańcuchów pod Zawratem. Wszystko to działo się naprawdę. W sobotę, w godzinach popołudniowych zadziwieni całą tą sytuacją inni turyści powiadomili służby TPN.

Czytaj więcej...

Bezpieczny Kazbek 2017

Bezpieczny Kazbek 2017

Projekt „BEZPIECZNY KAZBEK” realizowany jest przez fundację MEDYK RESCUE TEAM. Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek oraz znajdujących się w górach na terytorium Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Polski.

Czytaj więcej...

Tłumy nawet podczas halnego

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Kasprowy Wierch / fot. Dawid Szolc

Mimo, iż z końcem sierpnia, zasadniczy sezon turystyczny w Tatrach dobiegł końca (choć z drugiej strony można by rzec, że trwa on cały rok), tłumy turystów, „mamionych” śliczną pogodą ruszyły na górskie wojaże. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oblegana jak to zwykle bywa kolejka na Kasprowy Wierch.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (20.09.2017)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Słowackie - Dolina Litworowa / fot. Katarzyna Dąbkowska

Mimo, że to wrzesień, że zaczął się rok szkolny, turystów w Tatrach nie brakuje. Niestety, ale coraz częściej muszą oni zmieniać swoje plany, rezygnować z górskich wycieczek, gdyż gwałtownie zmieniająca się pogoda i nadchodząca kalendarzowa jesień blokują dalekosiężne działania.

Czytaj więcej...

Korona Masywu Ślęzy klubu KZKG RP

Korona Masywu Ślęzy

Ślęża jest bardzo znaną górą praktycznie wszystkim Polakom. Jest wiele publikacji na jej temat więc nie ma co się tutaj o niej rozpisywać. Zainteresowani znajdą na jej temat tony informacji. Znana jako szczyt, jako miejsce kultu, znana jako element naszej słowiańskiej prehistorii. Jak słowiański bożek, ma wiele twarzy.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (15.09.2017) - prognoza weekendowa

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Sokolica i Trzy Korony, fot. Tomasz Adamczyk

W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się dobrej, sprzyjającej aury jak i tej całkowicie przeciwnej – pochmurnej, deszczowej, szarej i smutnej. Wybierając się na wycieczkę w góry, warto być przygotowanym na różną, gwałtownie często zmieniającą się pogodę.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (08.09.2017) - prognoza weekendowa

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok na Karkonosze z okolicy Wysokiej Kopy

Warunki turystyczne w górach mogą być trochę trudne i mało komfortowe. Ostatnio dużo padało. Jest więc sporo błota, a miejscami, szczególnie wysoko – ślisko. Dni są też coraz krótsze, a wieczory chłodne. W końcu to już wrzesień. Warto zatem idąc w góry mieć to na uwadze...

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (13.09.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry schodząc z Zawratu, fot. Klaudia Popielas

Swego rodzaju „podsumowanie” wakacyjnego sezonu przedstawił ostatnio na swoich stronach TPN. Wynika z niego, że w czasie letnich wędrówek, Tatry odwiedzały rekordowe tłumy turystów różnej maści. Mimo tak ogromnej liczby ludzi, tych wszystkich kolejek, wszechobecnego tłoku i gwaru, tatrzańska przyroda ma się całkiem, całkiem. Z łatwością zaobserwować można kozice, jelenie oraz świstaki. Są też lisy. Co ciekawe, pojawiły się dziki w rejonie Morskiego Oka.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';