Turystyka górska

Zamknięcia szlaków w Karkonoszach

Zamknięcia szlaków w Karkonoszach  Zamknięty dla ruchu jest szlak zielony od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej; Remontowany jest odcinek szlaku czerwonego nad kotłami Wielkiego i Małego Stawu; zaplanowane są (zależne od pogody) naloty śmigłowca na Polanę.   - Zamknięty dla ruchu jest szlak zielony od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej. Szlak jest remontowany, wymieniane są kładki, trwa wymiana nawierzchni i przywracanie jego historycznego przebiegu. Przejście tym szlakiem jest niebezpieczne. Odcinek jest wyłączony z ruchu i z obu stron fizycznie wygrodzony. Roboty mają zakończyć się w październiku.    - Remontowany jest odcinek szlaku czerwonego nad kotłami Wielkiego i Małego Stawu. Prosimy o ostrożność. Wymieniane są tam zmurszałe kładki i poprawiana nawierzchnia. Trudno jest tam miejscami fizycznie wygrodzić teren prac, bo kładki zajmują całą szerokość przejścia. Same kładki wymagające napraw też mogą stwarzać zagrożenie dla wędrujących, dlatego prosimy turystów o ostrożność.  - Na 29 lipca zaplanowane są (zależne od pogody) naloty śmigłowca na Polanę. 12-tonowy Mi-8T będzie transportował materiały  na remont szlaku zielonego, przede wszystkim belki i poszycie. Polana w czasie nalotów będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Ten rodzaj transportu został wybrany jako najmniej  obciążający górskie mokradła, gdzie materiały mają być dostarczone.  W czasie nalotów węzeł szlaków przy Polanie będzie wyłączony z ruchu. Bardzo prosimy naszych gości o uwzględnienie tych ograniczeń w planach wędrówek.

Zamknięty dla ruchu jest szlak zielony od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej; Remontowany jest odcinek szlaku czerwonego nad kotłami Wielkiego i Małego Stawu; zaplanowane są (zależne od pogody) naloty śmigłowca na Polanę.

Czytaj więcej...

Więcej turystów w Bieszczadach, ale bez szaleństw

Więcej turystów w Bieszczadach, ale bez szaleństw

Po zeszłorocznym "boomie na Bieszczady" najwidoczniej przyszło nasycenie... Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że w czerwcu liczba turystów odwiedzających Bieszczadzki Park Narodowy była porównywalna do czerwca ubiegłego roku.

 

Czytaj więcej...

Są chętni na przebudowę Chatki Puchatka

Są chętni na przebudowę Chatki Puchatka

"Dwie firmy złożyły ofertę w przetargu ogłoszonym przez Bieszczadzki Park Narodowy na rozbudowę schroniska "Chatka Puchatka" na Połoninie Wetlińskiej, jednego z najbardziej znanych miejsc w Bieszczadach." - podają Nowiny24.

Czytaj więcej...

Blisko tysiąc kozic żyje w Tatrach

Blisko tysiąc kozic żyje w TarachBlisko tysiąc kozic żyje w Tarach

"Pogoda w czerwcu płatała nam figle, dlatego pierwotnie planowane na 18 lub 19 czerwca wiosenne liczenie kozic udało się zrealizować dopiero tydzień później" - podaje Tatrzański Park Narodowy.

Czytaj więcej...

Jest coraz cieplej, w Alpach powstają jeziora

Jest coraz cieplej, w Alpach powstają jeziora

'Po fali upałów na lodowcu we francuskich Alpach pojawiło się jezioro. "Czas ogłosić alarm"'- ostrzega gazeta.pl

Czytaj więcej...

Pod Babią Górą "ulepili" bałwana z... trawy...

Pod Babią Górą "ulepili" bałwana z... trawy...

W skansenie na Markowych Rówienkach odbyło się toczenie bałwana, robienie biżuterii i stroików z traw.

Czytaj więcej...

Zamknięcie szlaku na Giewont – dopiero we wrześniu

Zamknięcie szlaku na Giewont – dopiero we wrześniu

Niedawno pojawiła się informacja jakoby z powodu planowanego remontu szlaku na Giewont, przez parę dni ostatni fragment trasy od Wyżniej Przełęczy Kondrackiej miałby zostać zamknięty. Prace remontowe objęłyby kamienne schody wyprowadzające na kopułę szczytową naszego Śpiącego Rycerza.

Czytaj więcej...

Pomylili szlak, trafili na Słowację - teraz chcą odszkodowania od TPN

Pomylili szlak, trafili na Słowację - teraz chcą odszkodowania od TPN

Nie dość, że pomylili szlaki, poskarżyli się na słowacką policję to jeszcze chcą tysięcy zadośćuczynienia od Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kuriozalny wpis polskich turystów z Bielska-Białej...

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (16.07.2019)

A tymczasem w Tatrach (16.07.2019)

Wakacje trwają w najlepsze. Ruch turystyczny w Tatrach jest duży – a szczególnie w tych popularnych miejscach jak np. Morskie Oko. Póki co jednak warunki turystyczne są dobra. Poza pewnymi utrudnieniami wynikającymi z remontów niektórych szlaków (szczególnie w Dolinie Chochołowskiej) – nie ma za bardzo na co narzekać. Chociaż nie tak dawno (głównie na Słowacji, w najwyższych partiach górskich) przez chwilę padał śnieg i zrobiło się zimno i biało.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 9351
  • Odsłon artykułów: 25537757

';