male dolomity

Popularne

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • topr
  TOPR. Kulisy akcji na Rysach

  Na najwyższym polskim szczycie doszło do wypadku w poniedziałek 5 czerwca. Nie mogła...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana
  Krywań i Giewont

  Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Turystyka górska

Elbrus 2017 - PSPW

Przewodnik IVBV Tomek Gąsienica Mikołajczyk, z towarzyszami na szczycie Elbrusa

Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terenie Kabardo-Bałkarii w Rosji niedaleko granicy z Gruzją. Jest najwyższym szczytem Rosji.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (16.06.2017)

TOPR i TPN

Warunki do uprawiania turystyki są dobre i właściwie z dnia na dzień coraz lepsze. Mimo fatalnych w skutkach ostatnich zdarzeń na Rysach i na Orlej Perci na szlakach jest względnie bezpiecznie. Ciągle jednak nie trudno natknąć się na mniejsze lub większe płaty starego, twardego śniegu szczególnie w rejonie Orlej Perci, w drodze na Rysy czy Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (22.06.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Żabi Mnich, Żabi Kapucyn i Żabia Lalka

Mamy już astronomiczne lato. Mimo spodziewanego ocieplenia, należy być przygotowanym na deszcz oraz burze. Warunki pogodowe w Tatrach, zwłaszcza teraz, zmieniają się bardzo szybko i gwałtownie. Ratownicy TOPR na brak interwencji narzekać nie mogą, ale na szczęście nie były one ostatnio aż tak poważne. Przede wszystkim interwencje takie wynikają albo na skutek różnego rodzaju urazów ortopedycznych, albo osłabienia ogólnego organizmu (tak było kilka razy w rejonie Świnicy i Koziego Wierchu, ale nie tylko). I tu przestroga: LICZ SIŁY NA ZAMIARY :)

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (16.06.2017) - prognoza weekendowa

Pogoda

Pogoda na długi weekend łaskawa niestety nie będzie. Dużo chmur, deszcz, a i zapewne błoto. No cóż, nie zawsze jest tak jak chcemy... Ale nie można się załamywać, bo ponoć „w życiu nie chodzi o to, żeby rozpaczać gdy pada deszcz, ale żeby nauczyć się tańczyć w deszczu”.

Czytaj więcej...

Te trzy naj...

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska

Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto wielka trójka tatrzańska i o nich będzie dziś mowa. Ogromne, tajemnicze i niedostępne dla zwyczajnych turystów chodzących jedynie po szlakach (na Łomnicę dotrzeć można kolejką górską).

Czytaj więcej...

Klub KZKG RP w mediach

Klub KZKG RP w mediach

Klub od samego początku cieszył się zainteresowaniem mediów turystyczno-górskich. Pierwsza publikacja pojawiła się w magazynie turystyczno-krajoznawczym Poznaj Swój Kraj – PSK.

Czytaj więcej...

Szlaki w Tatrach słowackich ponownie dostępne

gerlach

Słowacy z dniem 15 czerwca ponownie udostępniają szlaki dla turystów po swojej stronie Tatr. Od pierwszego listopada, przez okres zimowy wszystkie szlaki powyżej schronisk górskich były bowiem zamknięte dla ruchu turystycznego. Przypominamy, że nasi sąsiedzi tłumaczą te ograniczenia troską o przyrodę oraz o bezpieczeństwo ludzi . Od dziś można w pełni planować wędrówki po słowackiej stronie Tatr.

Czytaj więcej...

Krywań i Giewont

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana

Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu był, obie są tłumnie odwiedzane. Mowa o Giewoncie i Krywaniu – górach symbolach („świętych”) wręcz dla Polaków (Giewont) i dla Słowaków (Krywań). O Giewoncie już była mowa. Pora zatem na Krywań... :)

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"