male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Turystyka górska

Warunki pogodowe w górach Polski (28.07.2017) - prognoza weekendowa

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Szlak na Wysoką Kopę

Lato i wakacje trwają w najlepsze. Trzeba jednak pamiętać, że to już prawie sierpień. Dzień jest już krótszy. Warto zatem mieć w plecaku, nawet tylko na wszelki wypadek czołówkę. Pogoda w górach też stabilna nie jest. Przyda się więc coś ciepłego (najprędzej polar), przeciwdeszczowe, ale i krótki rękawek. Interwencje ratowników bardzo często wynikają z urazów ortopedycznych i ogólnego osłabienia. Dlatego miejmy ze sobą chociażby jakąś mini apteczkę i tabliczkę czekolady.

Czytaj więcej...

Aplikacja PKL Kasprowy Wierch

zdjęcie z bazy zdjęć PG, na Kasprowym / fot. Grzegorz Zajączkowski

Według statystyk, Polacy wybierający wakacje w kraju, najchętniej spędzają je właśnie w górach. Ich wybór kierowany jest w dużej mierze świeżym, zdrowym powietrzem i pięknymi widokami. Co ciekawe, zdecydowana większość respondentów deklaruje chęć odbywania regularnych wędrówek po szlakach.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - Ojców

Ojców

Tym razem mała odmiana od górskich szlaków. Na naszą krótką wycieczkę z córką obieramy Jurę Krakowsko-Częstochowską, a konkretniej Ojców. Niestety, jesteśmy ostatnio bardzo zapracowani z żoną i wręcz graniczy z cudem żeby wygospodarować nawet jeden dzień na rodzinną wycieczkę. Musimy zatem wykorzystać wspólne wolne popołudnie, których też jest jak na lekarstwo.

Czytaj więcej...

Powracające bóle głowy podczas górskich wędrówek

W drodze na Skrzyczne, fot. Katarzyna Irzeńska

Ból głowy może być różnego pochodzenia. Jeżeli występuje jednorazowo to nie powinniśmy się przejmować. Gdy ból głowy pojawia się po każdej lub prawie każdej wędrówce w górach to może być to znak ostrzegawczy dla nas, sygnalizujący chorobę lub pewne problemy ze zdrowiem.

Czytaj więcej...

Dla kogo jest ubezpieczenie górskie Bezpieczny Powrót?

images/content/2017/07/thumb_warianty.jpg

Przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót zostało stworzone z myślą o każdym, kto kocha góry. Przeznaczone jest także dla osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo, w tym sporty wysokiego ryzyka.

Czytaj więcej...

Korona Karkonoszy klubu KZKG RP

złota

Korona Karkonoszy Klubu KZKG RP jest pierwszą koroną dotyczącą pojedynczego pasma górskiego w Sudetach. Wytypowano w niej do zdobycia 20 karkonoskich szczytów. Odznaka czterostopniowa. Popularna po zdobyciu 1 szczytu z listy, brązowa po zdobyciu 5, srebrna po 10 a złota po zdobyciu wszystkich 20 szczytów tej korony.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (27.07.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Hala Gąsienicowa

Tatry „kwitną”... turystami :) Wolnych pokoi jak na lekarstwo, te lepsze oferty już daaaaaaaawno wyprzedane. W pensjonacie gdzie aktualnie mieszkam, nie ma nawet miejsc na sylwestra! Ratownicy tatrzańskiego pogotowia na brak pracy też nie narzekają...

Czytaj więcej...

Pies pod Giewontem

zdjęcie z bazy zdjęć PG, grań Wołowca Mięguszowieckiego / fot. Tomasz Wybraniec

Do nietypowej sytuacji doszło ostatnio w rejonie Giewontu. Otóż nagle i ni stąd ni zowąd pojawił się tam błąkający się i bardzo zadbany owczarek niemiecki. Pies zapewne zgubił właściciela i błąkał się po okolicy. Przy okazji, przypominamy:

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"