Turystyka górska

Wielka woda w Tatrach. Jest niebezpiecznie!

Fot. Marcin Nędza-Chotarski/FB/Tatrzański Park Narodowy

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przestrzegają przed wychodzeniem w góry. Po ulewach, jakie przetoczyły się przez Podhale, na szlakach panują bardzo złe warunki. Jak podaje TPN, w wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione.

Czytaj więcej...

Wypadek na Zamarłej Turni

fot. FB/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe-TOPR

Toprowcy interweniowali na Zamarłej Turni. Śmigłowcem Sokół udali się po taternika, który w wyniku odpadnięcia na ostatnim wyciągu drogi Motyki i doznał kontuzji wymagającej transportu do szpitala.

Czytaj więcej...

Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego za złotówkę

Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego za złotówkę

Ruszyła akcja promocyjna adresowana do osób odwiedzających Tatrzański Park Narodowy. Na uczestników czeka 20 tys. biletów, spośród których każdy kosztuje tylko 1 zł. Wystarczy kupować je za pomocą aplikacji mobilnej mPay i dowolnej karty płatniczej.

Czytaj więcej...

Jaskinia Mroźna - otwarta

Wnętrze Jaskini Mroźnej / fot. Wikipedia

Po pracach remontowych i zamontowaniu specjalnego dwunastometrowego, drewnianego tunelu, jaskinię Mroźną na powrót udostępniono turystom. Przypomnijmy, że jaskinię zamknięto już 28 kwietnia. Inspekcja wykazała wtedy niestabilność mas skalnych w otoczeniu, co zagrażało bezpieczeństwu turystów.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (19.07.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry, Nadciąga burza / fot. Krzysztof Konieczny

W Tatrach aktualnie jest bardzo niebezpiecznie. W związku z nawalnymi opadami deszczu, górskie potoki mocno wezbrały. Niektóre szlaki nie nadają się do użytku, na stronie TPN można sprawdzić, które z nich aktualnie są niedostępne dla ruchu turystycznego.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (13.07.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świstaki w Tatrach

To będzie kolejny weekend niepewnej góskiej pogody. Musimy być przygotowani na deszcz i nieco obniżone temperatury. Wystąpią przejaśnienia, ale będzie go wyjątkowo mało. Zachęcamy do śledzenia warunków pogodowych na bieżąco.

Czytaj więcej...

W drodze po Koronę Europy - Gerlach 2655 m n.p.m. - Słowacja

W drodze po Koronę Europy - Gerlach

Gerlach 2655 m n.p.m. - Słowacja. Wyjazd w Słowackie Tatry Wysokie planowaliśmy jeszcze w roku 2012. Niestety plan nie powiódł się z uwagi na inne okoliczności. Wtedy już w mojej głowie pojawił się kolejny termin 15 czerwca 2013 roku. Wyjazd ten został poprzedzony rozgrzewką w postaci wypadów w Beskid Niski, Bieszczady oraz Małą Fatrę. Z uwagi, że na Gerlach nie ma szlaku, musiałem też wcześniej zarezerwować sobie przewodnika z odpowiednimi uprawnieniami.

Czytaj więcej...

Jak wybrać sprzęt biwakowy na wspinaczkowy wyjazd?

Jak wybrać sprzęt biwakowy na wspinaczkowy wyjazd?

Życie wspinacza to częste wyjazdy, które wiążą się ze spaniem w namiocie, samochodzie lub pod gołym niebem. Co warto ze sobą zabierać? W jaki sprzęt zainwestować, a co może okazać się zbędnym wydatkiem? Przed Wami kilka wskazówek.

Czytaj więcej...

Kulinarne odkrycia na szlaku - langosz w chacie pod Czantorią

Horska chata Čantoryja

Wybierając się w Beskid Śląski na górską wycieczkę, w okolicach Ustronia oraz Wisły możemy doznać kulinarnej przygody dla naszego podniebienia. Wszystko za sprawą langosza, serwowanego w Turystycznym Schronisku na Czantorii. Dokładniej Chata na Czantorii czyli Horska chata Čantoryja leży już po czeskiej stronie na wysokości 931 m n.p.m. Sam szczyt Wielkiej Czantorii od tego miejsca znajduje się ok. 10 minut spacerkiem, a jego wysokość wynosi 995 m n.p.m.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8204
  • Odsłon artykułów: 23055564

';