Turystyka górska

A tymczasem w Tatrach (19.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Lód na Zmarzłym Stawie Polskim

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja wędrowaniu. Chociaż wycieczkowiczów jest nadal sporo, ale nie ma już takich tłumów jak to było jeszcze całkiem nie tak dawno. W górach robi się coraz bardziej kolorowo i bajecznie, a warunki do uprawiania turystyki i prognozy pogody na najbliższe dni pozostają dobre.

Czytaj więcej...

Tragedia na Pośredniej Grani

 Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok ze Zbojniczki - Pośrednia Grań

W poniedziałek, na skutek upadku do jednego ze żlebów Pośredniej Grani, 42-letni Litwin poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj więcej...

Martwa niedźwiedzica przy Drodze Wolności

Niedźwiedź brunatny - źr. Wikipedia, fot. Carl Chapman from Phoenix

W okolicach Górnego Smokowca, obok Drogi Wolności znaleziono martwą niedźwiedzicę. Najprawdopodobniej zwierzę zostało potrącone przez samochód. Wypadek ten musiał wydarzyć się jakieś 2-3 tygodnie temu.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (14.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Orla Perć - fot. Karolina Gizara

Mimo, że wakacje się skończyły i jesień „wkrada się” w naszą codzienność coraz mocniej, turystów w górach jest nadal sporo, a na popularnych szlakach bywa nawet tłoczno. Ładna, słoneczna pogoda sprzyja wędrowaniu. Aura ta jednak może być bardzo złudna. Potrafi się gwałtownie i dynamicznie zmieniać dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco.

Czytaj więcej...

Czerwone Wierchy i jesień

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry, Czerwone Wierchy – fot. Jarosław Mutwil

Czerwone Wierchy zdecydowanie należą już do Tatr Zachodnich. Biegnie tu granica polsko-słowacka. Masyw ten składa się z 4 wierzchołków. Od zachodu w stronę wschodnią są to kolejno:

Czytaj więcej...

Punkt informacji turystycznej TPN

Punkt informacji turystycznej TPN

Po długim, gruntownym remoncie na powrót otwarto Punkt Informacji Turystycznej TPN przy rondzie im. Jana Pawła II. Wcześniej, w drugiej połowie lipca, i również po solidnej przebudowie, otwarto Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42a w Zakopanem) gdzie jest także największa makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej...

20 km na 20 lat województwa świętokrzyskiego

20 km na 20 lat województwa świętokrzyskiego

W tym roku województwo świętokrzyskie obchodzi 20-sto lecie powstania. W całym regionie organizowane są wydarzenia upamiętniające jego okrągłą rocznicę. Na obszarze tego młodego województwa znajdują się prastare Góry Świętokrzyskie, na terenie których 8 września postanowiono uczcić rocznicę w bardzo turystyczny sposób - rajdem na 20 km.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (12.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry - fot. Lucyna Kusak

Mimo, że to już wrzesień i w Tatrach obiektywnie zrobiło się luźniej, nadal jednak turystów tu nie brakuje. Tradycyjnie już do kolejki na Kasprowy swoje trzeba odstać. Parkingi nad Morskim Okiem są pełniuteńkie, a miejsc do spania w schroniskach w pokojach często brakuje.

Czytaj więcej...

Historyczny wyczyn sportowca z Krasnego

Historyczny wyczyn sportowca z Krasnego

Paweł Pabian zapisał swoje nazwisko na kartach historii – jako pierwszy Polak zdobył Diadem Polskich Gór podczas jednej wyprawy. Sprostanie temu wyzwaniu, czyli zdobycie wszystkich 80 szczytów zajęło mu 13 dni. Sportowiec rozpoczął wspinaczkę od Sudetów, a zakończył w Górach Świętokrzyskich.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8371
  • Odsłon artykułów: 23653154

';