Wiosenne przeglądy kolei w PKL. Sprawdź jeśli wybierasz się w góry!

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Rozpoczynają się sezonowe przeglądy techniczne w ośrodkach Polskich Kolei Linowych. To jeden z elementów utrzymujących najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientów oraz pracowników firmy. Na Kasprowym Wierchu odbędą się również treningi ratownicze, realizowane cyklicznie przez przedstawicieli PKL i TOPR.

Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po zimie i przygotować je do kolejnego sezonu. Do działania przystosowane zostaną także letnie atrakcje dostępne w ośrodkach, np. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki na Górze Parkowej. Wykonanie prac wymaga czasowego wyłączenia kolei z obsługi klientów - poza tymi krótkimi okresami koleje działają zgodnie z harmonogramem.

TERMINY LETNICH PRZEGLĄDÓW KOLEI W OŚRODKACH PKL
OŚRODEK – TERMIN
Góra Żar – 3 kwietnia – 7 kwietnia
Gubałówka – 3 kwietnia – 7 kwietnia
Palenica – 3 kwietnia – 14 kwietnia
Góra Parkowa – 18 kwietnia – 28 kwietnia
Mosorny Groń – 18 kwietnia – 28 kwietnia
Jaworzyna Krynicka – 3 kwietnia – 28 kwietnia
Kasprowy Wierch – 8 maja – 16 maja

- Bezpieczeństwo gości i pracowników naszych ośrodków to dla nas priorytet. Spełnienie rygorystycznych wymagań w obszarze usług przewozowych potwierdzają m.in. posiadane przez PKL od 2004 r. międzynarodowe certyfikaty jakości ISO. Utrzymanie ISO wymaga ciągłego wysiłku i zaangażowania kierownictwa spółki i wszystkich pracowników - sezonowe przeglądy techniczne są częścią tych działań – mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbędą się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden z elementów stałej współpracy obu organizacji, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych.

---

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8024
  • Odsłon artykułów: 22626677
  
  ';