Osmosis Mellos czyli kurtka

Kategoria: Bezpieczeństwo / Porady

OSMOSIS Mellos czyli kurtka

 OPIS

Często spotykam się ze stwierdzeniem i pytaniem, na Gore mnie nie stać to z jakiego materiału mam kupić kurtkę? Oferta na rynku spora, a wybór wbrew pozorom nie taki trudny. Kurtka OSMOSIS to bardzo zaawansowany technicznie wyrób, mam na myśli przemyślany krój, sposób rozmieszczenia kieszeni, krój rękawów. Kurtka na siatkowej podszewce, posiadająca cztery zewnętrzne kieszenie, z których dwie piersiowe (pionowe zamknięcia zamkami błyskawicznymi) są zamaskowane inną kolorystyką materiału i szerokimi listwami. Dwalne kieszenie osłonięte są szerokimi, lekko ukośnymi listwami. Znajdują się również dwie wewnętrzne kieszenie zapinane taśmą velcro. Szwy, czyli najbardziej newralgiczne punkty, zabezpieczone są taśmami. Kołnierz od wewnętrznej strony wykończony jest przyjemną w dotyku tkaniną welurową, w jego środku ukryty jest kaptur o regulowanej wielkości i wyposażony w ściągane gumą blokery Rękawy to konstrukcja dopracowana w każdym detalu, rozcięcia od wewnętrznej strony zamykane na zamki błyskawiczne, posiadają także uszka do zaczepienia rękawic. Mankiety o dużej regulacji obwodu, w których znajdują się patki do przyczepienia rękawów ewentualnego polara, który może być dopięty do kurtki jako ocieplająca warstwa na zimę. Na piersi i lewym rękawie znajduje się charakterystyczny napis i motyl.

OCENA

Użyłem określenia, że to technicznie zaawansowany wyrób, mając na myśli że mamy do czynienia z bardzo wygodną kurtką, która nie ogranicza ruchów w najmniejszym stopniu i jest bardzo wygodna w noszeniu. Kaptur to również typowe dla Mellos’a rozwiązanie, bardzo wygodny, szczelny i nie ogranicza widoczności. Tu nie ma tego problemu kaptura ustawicznie zakrywającego oczy i zawężającego pole widzenia. Dobrym rozwiązaniem jest siatkowa podszewka, która poprawia komfort noszenia zarówno w chwili kiedy jesteśmy spoceni i również w czasie opadu deszczu. A jeśli już mowa o deszczu to temu materia dzielnie stawia opór a producent podaje, że materiał wytrzymuje napór słupa wody o wysokości 5,5 m. Tkanina OSMOSIS, posiadająca membranę zabezpieczającą przed przemakaniem, jednocześnie zapewnia komfort przez uwalnianie pary wodnej (potu). To powoduje, że po włożeniu kurtki nie odczuwamy efektu „sauny".


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. iMateriał ukazał się w magazynie GÓRY Nr 7-8(110-111) lipiec - sierpień 2003

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9584
  • Odsłon artykułów: 26126254
  
  ';