Warunki pogodowe w górach Polski (13.04.2018)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Kiedy na nizinach dość niespodziewanie zapanowała prawie letnia pogoda, w górach jest coraz bardziej wiosennie. Śnieg topnieje w szybkim tempie, ale niech to nikogo nie zwiedzie! Wysoko w górach, głównie w Tatrach, panują ciągle zimowe warunki. Tu odpowiednie umiejętności, czekan oraz raki są niezbędne.

Tatry:

W Tatrach Zachodnich szykuje się ładna, słoneczna pogoda i wysokie, wiosenne temperatury powietrza. W rejonie Morskiego Oka, Kasprowego i Doliny Pięciu Stawów, w piątek ma padać deszcz. W sobotę i niedzielę natomiast padać już nic nie powinno. W zamian za to pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia.

Obowiązuje ciągle II stopień zagrożenia lawinowego.

Babia Góra:

Nad Babią Górą zbiorą się dzisiaj chmury i przejściowo popada deszcz, a nawet mogą wystąpić burze. W przeciwieństwie do tego, na jutro zapowiada się piękna, słoneczna pogoda. Trochę chmur (przejściowo) pojawić się może w niedzielę. Generalnie jednak ma być słonecznie. Oprócz tego ciepło – ok. 16 stopni.

Gorce:

Dziś w Gorcach zachmurzy się i może nawet przejściowo kilka razy zagrzmieć. Za to w sobotę, na bezchmurnym i czystym niebie, pojawi się jasne słońce. W niedzielę, mimo niewielkich chmur, pogodę zdominują przede wszystkim przejaśnienia. Będzie to również przyjemny, bardzo ciepły dzień (21 stopni).

Bieszczady:

Przejaśnienia od piątku do niedzieli. Nie zabraknie jednak chmur. Niby będą one niewielkie, ale jednak – głównie w sobotę. Poza tym – dosyć ciepło. Prognozowana temperatura na dzień to odpowiednio 21, 20 i 21 stopni.

Karkonosze:

Przejściowe burze oraz 12 stopni – to dzisiaj. Jutro już bez opadów. 13 stopni ciepła i liczne przejaśnienia. W niedzielę trochę podobnie – że bez opadów, a poza tym cieplej, bo 16 stopni. Niestety – pojawi się trochę więcej chmur...

Pieniny:

Dzisiaj popada tu i przejściowo zagrzmi. W przeciwieństwie do tego, na jutro i pojutrze żadne opady i burze przewidywane nie są. W zamian za to spodziewać się tu można wielu przejaśnień (zarówno w sobotę jak i w niedzielę).

Wschód słońca na Babiej Górze / fot. Kinga FigielWschód słońca na Babiej Górze / fot. Kinga Figiel

Bartek Michalak

Źródło:
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8970
  • Odsłon artykułów: 24861557
  
  ';